Známe místa nejkrásnější české turistiky! Jaké to jsou?

Pokud se vydáte cestovat, rozhodně bystě neměli jezdit jenom do zahraničí. Zahraničí je sice krásná věc, ale není třeba sem jezdit neustále. Pokud navíc jezdíte jen a pouze za mořem, pak se vám moře dříve nebo později doslova omrzí, a vy se pak se budete rádi vracet do slibných krásných koutů České republiky.

Někteří lidé cestují do zahraničí zejména kvůli tomu, že si myslí, že už mají Českou republiku doslova projetou. Jenže míst, která stojí za to vidět, je v Česku opravdu mnoho. Proto pokud můžete volit mezi klasickou českou dovolenou a dovolenou v zahraničí, volte raději tu krásnou českou, protože tu si rozhodně zamilujete. Přírodní krásy jsou totiž to nejlepší antidepresivum, které si můžete aplikovat sami bez lékařského předpisu. Ticho a dech beroucí krása přírody se vám doslova vryje pod kůži, proto se zamyslete nad tím, jestli je moře a horké žhnoucí slunce pro vás tou lepší volbou nebo jestli se raději nepodíváte po naší krásné zemi, která má rozhodně co nabídnout.

Pokud se rozhodnete pro Česko a nejste si jisti, co byste asi měli navštívit jako první, mrkněte se na následující tipy, které vám přináší nejkrásnější místa české turistiky, které vás svou krásou opravdu dostanou do kolen.

• Beskydský prales

Nemusíte jezdit do tropických zemí, pokud budete chtít vidět prales. Jeden takový totiž máme i v Česku. Jedná se o smíšený les v Beskydech, který v sobě má nedotčené kouzlo krajiny. Tímto pralesem se můžete vydat po asi sedmi kilometrové trase pro pěší turisty. Stezka je však přístupná jen a pouze během sezony. Je však hodná pro jednotlivce nebo pro skupiny lidí, kočárky nejsou povoleny, a to díky řadě úzkých chodníků a nevhodných míst, kudy by se bohužel nedostal ani člověk se ztíženou pohyblivostí.

• Stepní krajina – Vysočina

Mnoho lidí by se jednou chtělo projít takovou stepní krajinou, ale za tou se opravdu nemusí cestovat jen a pouze do Afriky, jak jsme si jistě do tohoto okamžiku mysleli. V národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step se totiž velice dobře daří různým druhům trávy a borům. Proto pokud toužíte navštívit takovou stepní krajinu, zamiřte na Vysočinu. Je zde teplé klima, které vzniká díky hornatému podloží z vyvřelých hornin s vysokým obsahem oxidů hořčíku.