Dotkněte se zvířat v těch nejexotičtějších zemích světa!

Cestování je každým dnem stále více a více oblíbenější. Lidé cestují nejen po České republice, kde poznávají aktuální krásy, ale také se jim více a více chce jezdit do zahraničí, kde se mohou kochat například oblíbenými památkami, které znají jenom z fotek nebo například z mnoha seriálů, jež běží v televizi takřka nepřetržitě.

Je však nutné zmínit, že některé země světa stojí za návštěvu trochu více než ty jiné. Pokud milujete romantiku a plánujete na takovém výletě oslavit s partnerkou nebo s partnerem své výročí, pak rozhodně volte nejromantičtější místa světa, jimiž jsou bezpochyby Paříž nebo konkrétně město Benátky, jež je svou romantikou na gondole doslova proslulé. Pokud milujete historii, pak navštivte například nejznámější památky v Itálii, v Řecku nebo si zajeďte do Egypta, kde taky není rozhodně o historii nouze. Pokud však milujete zvířata, milujete jejich exotičnost a také možnost se jich dotknout, navštivte jeden z ostrovů či zemí, kde taková zvířata žijí buď volně, nebo kde je možnost je potkat a poznat trochu z blízka.

• Bali

Na Bali je asi nejkrásnější to, že je zde možnost cestovat na vlastní pěst. Sem se zkrátka žádné kufry netahají – sem se cestuje jen a pouze s obrovským batohem na zádech a se spacákem jako s příručním zavazadlem. Jinak se totiž promrhá tolik zážitků, které samozřejmě hotelové pokoje nenabízí. Je zde možnost jezdit na slonech, slony krmit a starat se o ně. Je tu možnost hrát si s opicemi, které vám budou samou radostí skákat po hlavě. Samozřejmě jsou zde i místa, kde vám dají kolem krku obrovského hada. Budete se tak na malou chvilku cítit jako opravdový hadí muž či jako opravdová hadí žena. Zážitků se zvířaty je tu teda opravdu více než dost.

• Gibraltar

Na Gibraltar se jezdí ve velké míře hlavně za vodou, ale v poslední době se zde jezdí hlavně za zážitky. Žijí zde totiž volně opice, které si s vámi klidně potřesou rukou. Je to opravdu zajímavé, ale musíte mít na ně zkrátka trochu štěstí.