Tato místa je třeba navštívit brzy! Zanedlouho zmizí

V současné době je cestování skutečně oblíbené. Je to možnost, jak můžeme najít sami sebe. Aktuálně se jezdí hlavně na takzvané aktivní dovolené, při kterých něco zažíváme. Dneska lidé netouží po dovolených, na kterých jenom leží na pláži. Dneska chtějí lidé poznat svět, proto se vydávají do míst, jako je například Afrika nebo Thajsko. Právě zde můžeme zažit něco naprosto jedinečného a neočekávaného. Pokud i vy přemýšlíte nad takovou dovolenou, máme pro vás tipy na místa, která byste měli vidět co nedříve, a to proto, že tu za pár let nemusí vůbec být.

Země je neustále v pohybu, neustále se něco děje, neustále se něco tvoří, neustále něco mizí. Příroda je mocná čarodějka, která během jedné jediné noci může změnit celý svět. Málokdo si uvědomuje, jak moc je příroda mocná. Možná si to uvědomíme právě nyní, kdy si řekneme hned několik míst, která bychom měli vidět opravdu co nejdříve, protože do pár let je může příroda vyzmizíkovat z povrchu zemského.

• Tasmánské lesy

K zániku těchto krásných lesů přispíváme i my, a to hlavně neustálým kácením. Kromě toho je to oblast, která dnes a denně odolává různým náladám matky přírody. Například část Tasmánských lesů vyhořela – požáry vznikaly díky bleskům při bouřích, které jsou zde hodně nebezpečné. O Tasmánských lesích se však obecně ví to, že postupně mizí, a to v důsledku změny klimatu.

• Taj Mahal

I ta nejpopulárnější atrakce, kterou najdeme v Indii, může do pár let zmizet. Opět za to můžeme my, ale samozřejmě nejen my. Tomuto krásnému divu světa totiž škodí hlavně průmyslový a demografický růst města, ovšem kromě toho této obdivuhodné stavbě nedělá dobře ani řeka, na které je stavba postavěna.

• Benátky

Itálie je plná krásných míst, která je třeba vidět. Jedním z těchto míst jsou i Benátky, které byste měli vidět dříve, než se potopí. Je to o Benátkách všeobecně známé, že se už po staletí potápí. Za posledních sto let se podle informací potopily o neuvěřitelných třiadvacet centimetrů! Bohužel záplavy jsou stále častěji na denním pořádku, proto se Benátky za poslední léta potápějí čím dál rychleji.