Kam vycestovat, když toužíte po přírodě?

Lidé jsou už v dnešní době unavení z cestování o zahraničí, kde je jen moře a nic jiného. Chtějí zažít také něco jiného, chtějí vidět přírodu, za kterou ostatně nemusí vycestovat do zahraničí, pokud po ní touží. Příroda je synonymem klidu a odpočinku, pokud zrovna vy potřebujete takzvaně “vypnout” či “dobít baterky”, ideálně odcestujte byť jen na prodloužený víkend někam do přírodních oblastí, kde se vám dostane obrovského odpočinku, kde zpomalíte i v tomto rychle ubíhajícím světe a kde budete moct být takzvaně offline, což vám také prospěje. Přinášíme vám pár tipů, jak zajet, když toužíte po přírodě.

Mnozí lidé žijící na vesnici si mohou zajít za dům na polní cestu a už mají kousek přírody u sebe. Ovšem i oni potřebují jednou za čas zmizet ze stereotypu, ze stereotypního prostředí, proto i oni touží vycestovat za přírodou, která je v Česku ta nejkrásnější.

Beskydy jako první možnost

Prvním typem jsou krásné Beskydy. Zdejším největší lákadlem je Lysá hora, která je známá tím, že je to nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. V současné době lze na ni vyjít z mnoha stran a po mnoha stezkách, rozhodnete se pro méně upravenou či pro těžší terén?

Kromě Lysé hory zdejší beskydská příroda nabízí mnoho dalších kouzel, tajemství a krásných míst, k nimž se jednoznačně řadí také Satinské vodopády, které se označují za klenot Beskyd, jelikož je ne všichni turisté za svůj pobyt našli.

Adršpašské skály jsou lákadlem díky pohádkám

Krásu Adršpašských skal jste mohli poznat už díky mnoha pohádkám, které pravidelně vysílají v televizi. Pokud se chcete do takové pohádky dostat, jen vezměte rodinu, sbalte se do auta a vyrazte směr Adršpachy, kde strávíte ten nejkrásnější prodloužený víkend či krásnou dovolenou.

Adršpašské skály jsou příjemné místo, kde si rozhodně také plně odpočinete. Prozkoumejte skály po svých vlastních nohách a zapište si toto místo na seznam míst, kde vám bylo příjemně, dobře a kde jste se cítili klidně.