Pražská místa, která se nedílně pojí s naší historií

Cestování je krásné, ovšem je velká škoda, že lidé si cestování pojí pouze se zahraničím. I v České republice se nachází mnoho krásných míst, která stojí za navštívení. Například je nutnost vidět Prahu. Praha jakožto hlavní město České republiky je to první na seznamu míst, které musí vidět každý Čech. Až když si prohlédneme Prahu, můžeme se vydat zase jinam.

Bohužel Praha je dnes plná turistů. Ještě smutnější je fakt, že většina turistů je zahraničních, nikoli českých. Nejvíce navštěvované jsou zdejší památky, které se skutečně řadí k tomu nejdůležitějšímu, co se v hlavním městě nachází. Nicméně jsou tu i jiná místa, která se podíleli na naší historii, která se s historií spojují – dokonce jsou k vidění v mnohých filmech, tudíž jsou pro Čechy daleko lákavější než tradiční památky v podobě Karlova mostu nebo v podobě Pražského hradu.

Pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje

Kousek od Náměstí Míru a ještě menší kousek od Tančícího domu se nachází pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje. Když ho uvidíte, možná si neřeknete, že ho znáte, jenže ho znáte. Právě zde se tvořily naše dějiny, právě zde zemřeli českoslovenští parašutisté, kteří měli na svědomí smrt nacisty Heydricha. Parašutisté se ukrývali ve zdejší kryptě, která je dnes plně přístupná veřejnosti a kde se setkáte s jejich příběhem.

Boj, který se zde konal před několika lety, připomínají nejen díry od kulek, ale také bysty všech zemřelých parašutistů.

Vila Lídy Baarové

Před několika lety byl zfilmován i příběh herečky, která oslnila svou krásou a talentem samotného Goebbelse i Hitlera. Bohužel je známá také tím, že pro svou životní slávu ztratila velkou část své rodiny. Matka jí obětovala vše, její sestra skočila ze střechy jejich vily.

Právě vila Lídy Baarové je stále atraktivní cíl zejména českých turistů, kteří se tak s oblibou vydávají na pražskou Hanspaulku.