U egyptských pyramid se našla stará hrobka stará 4000 let

Na světě je tolik krásných míst plných památek! Člověk si snadno řekne, že všechna tato místa nemůže za svůj život projít a navštívit. Vždyť stále se mnoho památek i nachází! Například nyní v krásném Egyptě našli velice zajímavý artefakt, a to poblíž egyptských pyramid. Našli zde starou hrobku, které se odhaduje tak čtyři tisíce let.

Egypt je místo, které je sice nyní jedno z nejvíce nebezpečných míst na světě, ale na druhou stranu je to místo, které by měl navštívit každý z nás – nebo alespoň každý, kdo se zajímá o historii. Přece jenom je zde tolik krásných památek! K těm nejslavnějším místům patří pyramidy v Gíze, u kterých se právě našla již zmiňovaná stará hrobka, kterou objevili egyptští archeologové.

Samozřejmě tato hrobka, která je skutečně stará zhruba čtyři tisíce let, vzbudila média a všechna se kolem ní začala motat. Archeologové se pustili do jejího zkoumání a nyní se pojďme podívat na to, co už o této hrobce zjistili.

Pro koho byla vybudována?

Dokonce se ví, pro koho byla tato hrobka vybudována. Podle všeho byla vybudována pro kněžku Hetpet, která žila v době vlády páté dynastie v období Staré říše.

Jak hrobka vypadala?

Hrobku našli v poměrně zachovalém stavu (tedy na to, že je stará přes čtyři tisíce let). Postavena byla z hliněných cihel, dokonce byla i krásně ozdobená, a to zachovalými nápisy a kolorovanými kresbami. Právě podle kreseb se poznalo, pro koho byla hrobka určena. Kresby totiž zpodobňovaly právě kněžku Hetpet, která vypadala, že je na lovu nebo rybolovu.

Kromě kreseb kněžky Hetpet je na hrobce znázorněna i opice, a to hned několikrát. Je to pochopitelné – právě opice totiž byla domácím mazlíčkem páté dynastie.

Tento nález by však podle všeho neměl být prvním a posledním. Místo, kde se našla tato hrobka, je podle archeologů velice slibné. Počítají, že se zde najde i mnoho dalšího.