Na nejmenším ostrově světa žijí paradoxně ti nejtlustší

Na naší planetě je tolik krásných míst, která by člověk měl alespoň jednou v životě vidět. Kromě povinných zastávek, jako je například Paříž, Amsterdam, Praha nebo New York, bychom aspoň jednou v životě měli vidět ostrovní stát, který je svou rozlohou nejmenší. Tento ostrovní stát je poměrně zajímavý – jmenuje se Nauru a i když je nejmenší, paradoxně zde žijí ti nejtlustší lidé.

Pokud jste o tomto ostrově ještě nic neslyšeli, je to pochopitelné. Málokdo si všimne nebo zaregistruje něco, co je malinkaté. Tento ostrov, který se skutečně řadí k těm nejmenším ostrovům světa, najdeme hluboko v Pacifiku. Přímo na něm se nachází i stejnojmenná republika, která letos bude slavit už dlouhých padesát let od vyhlášení nezávislosti.

Nauru je místo, které má skutečně bohatou historii a je zvláštní právě tím, že je to nejen nejmenší ostrov, ale taky je to po Vatikánu a Monaku nejmenší země na světě. Bohužel je toto místo proslulé i tím, že zde žijí nejtlustší lidé, jak jsme již zmiňovali. Zdejší obyvatele spojuje jejich váha – zhruba 95 procent zdejší populace trpí nadváhou či obezitou.

Nauru:

Nauru leží hluboko v Pacifiku jenom kousek od rovníku. Každým rokem sem zavítá zhruba dvě stě turistů. Možná si říkáte, že je to vážně málo, ale divíte se? Vždyť tento ostrov má pouhých 21 kilometrů čtverečních!

Jedná se o placatý ostrov, který má i svůj nejvyšší vrchol. Ten má pětašedesát metrů a bohužel neslibuje žádný skvělý výhled. Co je však obecně na Nauru k vidění, jsou nádherné pláže a okolní exotická džungle.

Proč jsou zde lidé obézní?

Tento ostrov bohužel ubytovává nejvíce obézních lidí. Žije zde kolem deseti tisíce lidí, obézních je 95 procent. Kdybychom tuto populaci měli rozdělit na muže a ženy, tak bychom zjistili, že mužů je zde obézních zhruba 97 procent, žen 93 procent.

Podle všeho za tuto obezitu může západ. Prý všechno začalo už v 70. letech, kdy lidé začali bohatnout.