Prozkoumáváme Nízké Tatry. Co vidět?

Nevíte, co dělat o víkendu? Rozhodně se vydejte na Slovensko! Je to kousek, navíc je na Slovensku hromada krásných míst, která stojí za navštívení. Například Nízké Tatry jsou skvělou volbou. Pojďte je proto prozkoumat. Pokud patříte k vysokohorským turistům, nemusíme vám Nízké Tatry dlouho představovat. Jedná se o mohutnou hradbu, která odděluje Liptov od Horehroní a Gemeru na jihu. Je to oblíbený turistický cíl, a to díky několika “nej”, která se vyplatí prozkoumat, vidět, zažít a prožít.

Nabízí se otázka, jaké “nej” v Nízkých Tatrách vidět. Pro odpověď nemusíte chodit daleko, máme pro vás seznam toho nejlepšího, co v Nízkých Tatrách je k vidění.

Nejvyšší vodopád

Do Nízkých Tater se jezdí nejen za horskými vrcholy a za jejich zdoláváním. Jezdí se do Nízkých Tater také za zdejším nejvyšším vodopádem, kterým je Brankovský vodopád. Najdete ho konkrétně na severozápadním okraji, a to mezi Velkou Fatrou v těsné blízkosti osady Podsuchá.

Měří konkrétně pětapadesát metrů, je tak zároveň třetím nejvyšším vodopádem na celém širém Slovensku.

Nejopuštěnější dolina

I když jsou Nízké Tatry velmi oblíbené, i toto pohoří má své nejopuštěnější místo. Kupodivu se nachází vedle toho nejnavštěvovanějšího turistického místa, a sice vedle Chopku, kam se pravidelně jezdí na zimní dovolené. Nejopuštěnějším místem je Vajskovská dolina, která se velmi hluboce zařezává do masivu Skalky.

Nejvýše položená horská chata

Za vidění stojí i nejvýše položená horská chata, kterou je Kamenná chata pod Chopkem nacházející se ve dvou tisících metrech. V současné době je už v provozu po rozsáhlé rekonstrukci.

Nejdelší turistická trasa

Až budete mít celý volný den, rozhodně se vydejte po nejdelší turistické trase v Nízkých Tatrách. Je to červeně značená hřebenovka mající zhruba osmdesát kilometrů a převýšení pět kilometrů.