Míříte letos na dovolenou na Maltu? Přinášíme zajímavé info o oblíbené destinaci

Kam letos na dovolenou? To je otázka, kterou už má drtivá většina lidí vyřešenou a zodpovězenou. Mnozí se rozhodli vyjet na Maltu, což je krásný ostrov ve Středozemním moři, který toho nabízí tolik! Malta je dnes označována za jeden z nejmenších států na světě, i přes svou rozlohu dokáže získat každého. Nachází se zde nejen průzračně modré moře, ale také mnohé historické skvosty, do nichž spadají také památky a architektonické nádhery. Pokud letos plánujete na Maltu vyrazit, víme, co byste o této destinaci měli vědět a znát.  

Dříve byla Malta zastíněna populárnějšími destinacemi, jako je Francie, Španělsko nebo také Chorvatsko, kam se jezdí většinou poprvé k moři. Nyní je však upřednostňována, lidé chtějí vidět i něco jiného a jinak krásného. I díky zvyšující se oblíbenosti této destinace si prozraďme zajímavé info o Maltě, které se nám může hodit.  

Vydejte se na Maltu jen s angličtinou 

Mnozí lidé to netuší, ale druhým oficiálním jazykem je na Maltě angličtina. Nemusíte se tedy bát toho, že byste si s ní nevystačili, vystačíte. Dokonce je zde angličtina velice rozvinutá, dlouhou dobu totiž byla Malta součástí britského impéria.  

Malta plná pláží 

Pokud milujete chodit po pláži při zapadajícím sluníčku, pak si Maltu užijete. Je tu totiž pláží mnoho, k největším patří pláž Melieha Bay nebo Golden Bay či Ghajn Tuffieha. Díky mírnému klima a velkému množství slunečných dnů můžete na pláži být doslova neustále.  

Malta má evropské hlavní město kultury 

Věděli jste, že město na Maltě známé jako Valletta bylo vloni označeno za evropské hlavní město kultury? Tomuto ocenění předcházela velkolepá show, při které došlo k odhalení opravené Triton Fontain, což je dominanta zmiňovaného města. Kromě toho se v městě nachází i mnoho jiných skvostů, k nimž patří třeba kostel a krypta St. Paul`s Pro-Cathedral.