Evropské země a jejich typické pokrmy. Ochutnáte je letos v létě všechny?

Zatímco někteří lidé cestují do zahraničí kvůli architektuře, jiní cestují do zahraničí kvůli gastronomii. Nemusíte však jezdit mimo evropskou unii, abyste ochutnali něco, co jste doposud nezkusili. I evropská gastronomie má mnoho skvělých pokrmů, které však musíte ochutnat v zemi, pro kterou je daný pokrm typický. Právě v takové zemi se totiž konkrétní jídlo umí připravit nejlepší.  

Pokud jste se letos rozhodli procestovat Evropu, nezapomeňte v každé zemi ochutnat jídlo, které je pro ni typické. Například v Londýně si dejte v rychlém občerstvení dobře známé fish and chips, tedy smaženou rybu a tlusté hranolky.  

Ražniči v Chorvatsku 

Do Chorvatska jezdí stovky lidí každý rok. Pokud se budete v Chorvatsku letos nacházet, dejte si zdejší typické jídlo, kterým je ražniči. To nejlepší dostanete v chorvatském Zábřehu. I když má ražniči své kořeny v dalekém Srbsku, Chorvatsko se stalo jakousi adoptivní zemí. Ve zkratce se jedná o grilované kousky masa, které jsou prokládané zeleninou a které jsou společně se zeleninou napíchnuté na špízové jehle.  

Paella ve Španělsku 

Mezi akčními letenkami byste nyní našli i letenky do Španělska, konkrétně do Madridu. Pokud se rozhodnete koupit akční letenky, doporučujeme ve zmíněné zemi vyzkoušet paellu, což je zdejší typický pokrm. Jedná se o jídlo, které je velice podobné českému rizotu. Od pradávna je paella považována za národní španělské jídlo, Španělé ji však vnímají spíše jako regionální pochoutku. K nejčastějším druhům paelly patří paella s mořskými plody, dále také paella na takzvaný valenciánský způsob či paella mix.  

Pizza v Itálii 

Máte v Česku oblíbenou pizzerii, kde podle vás dělají tu nejlepší pizzu na světě? Pak jste ještě neochutnali pravou italskou pizzu. Pizza v Itálii chutná zcela jinak než u nás, přesvědčte se o tom. Aktuálně jsou letenky třeba do Říma poměrně levné, využijte toho.