Plánujete dovolenou v Norsku? Na co si dát pozor?

Pokud je Norsko vaší vysněnou destinací a toužíte jej procestovat, nezapomeňte si nejprve zjistit základní informace. Cesta bude nákladná, a pokud si ji chcete užít, měli byste mít vše do detailu naplánované. V opačném případě by vás některé věci mohly opravdu překvapit.  

Každá lokalita nabízí jiné prostředí 

Norsko je opravdu rozlehlou zemí, která je zcela jiná za polárním kruhem a rozdílné podmínky nabízí v jižnějších lokalitách. Pokud netoužíte po krajině lehce evropského rázu, musíte tuto hranici překročit. Jestliže se rozhodnete cestovat severněji, můžete zahlédnout lépe polární záři, vychutnat si slunce a zároveň chlad. Kromě toho vás okouzlí rozlehlé skalnaté pobřeží.  

 Autem nebo letadlem? 

Kvůli rozlehlému území musíte zvážit, zdali vám stačí zdejší hromadná doprava nebo se vám vyplatí jet vlastním dopravním prostředkem. Jakmile do destinace přiletíte letadlem, můžete jednoduše prozkoumat rozlehlá zdejší města, ale do odlehlých koutů krajiny se jen tak nepodíváte. Doprava by vám totiž zabrala spoustu času, sebrala hodně peněz a do některých míst ani nevede.  

Pro nadšence, kteří si raději než město vychutnávají přírodu, se vyplatí do cíle přijet autem, a tím zde projíždět a obdivovat okolí. Jako alternativní možnost se nabízí také půjčování vozu, ale ani to vám nemusí vyhovovat, jelikož se jedná o finančně náročnější řešení.  

Pozor na vzdálenosti 

Na mapě je každý váš cíl blízko druhému a vypadá to na dovolenou nabitou dobrodružstvím. Opět se ale nenechte zmást měřítkem. Mohli byste být nemile překvapeni, že svůj plán nestíháte, jelikož jsou místa od sebe výrazně vzdálená. Nechcete přece celou dovolenou strávit jen v autě, a proto si na vzdálenosti dejte pozor a vybírejte cíle, které jsou skutečně vzdáleny jen kousek od sebe, nikoli několik hodin cesty. Vzdálenější cíle si lze naplánovat na cestu tam nebo zpět.