Atlanta, město zábavy i obchodu

Největší město amerického státu Georgie Atlanta není jen významným obchodním střediskem, ale také zajímavým městem, které stojí za návštěvu.  

Jedním z velkých lákadel, které lze navštívit je atlantská pobočka CNN. Konají se zde pravidelné prohlídky, během nichž se seznámíte se studii, i mnoha zajímavostmi jichž se novinářská práce v takto významné zpravodajské televizi týká. Prohlídka je komentovaná a trvá asi hodinu. Nedaleko CNN se nachází olympijský park.  

Olympijský park 

V roce 1996 se zde konaly letní olympijské hry. V centru města se nachází park věnovaný právě této olympiádě. V pěkném parku naleznete několik děl věnující se olympijskému duchu. Zajímavé jsou také zdejší chodníky, dlážděné kostkami na nichž jsou vypsána jména dobrovolníků, kteří pomáhali s pořádáním olympijských her. Z tohoto parku můžete pokračovat k chrámu všech milovníků Coca Coly. 

Svět Coca Coly 

World of Coca Cola je vizitkou společnosti a zábavná expozice Vás seznámí nejen s historií výroby a postupného rozmachu tohoto oblíbeného nápoje, ale také si můžete vyzkoušet nejednu zajímavost spojenou s Coca Colou. Na konci expozice můžete ochutnat všechny tipy nápojů, které Coca Cola vyrábí na všech kontinentech. Každý kontinent má vlastní nápojový sloup, kde si můžete načepovat dle libosti. Po celou dobu prohlídky vám jezdí na lince nad hlavou láhve s Coca Colou v klasických skleněných lahvích. Na konci dostane každý návštěvník jednu láhev z táto speciální edice ze světa Coca Coly. 

Pod hladinou 

Pro milovníky podmořského světa je velkým lákadlem obří akvárium. Nachází se také poblíž olympijského parku. Obří akvária jsou zaplněna sladkovodními i mořskými živočichy. Akvárium pořádá také nejrůznější vzdělávací i zábavné akce. 

V okolí centra se nachází velké množství hotelů i možnost k zaparkování ve velkých parkovacích domech. Na oficiálních stránkách města Atlanty, si lze objednat městský pas na zvýhodněné vstupy. Nejen do již zmíněných atrakcí, ale také do atlantské ZOO nebo do Ferbankského muzea historie a přírodních věd.