Město seriálových hrdinů – navštivte New York!

Pokud milujete seriály, rozhodně vám neuniklo, že většina seriálů, které se neodehrávají někde ve svém imaginárním či nereálném světě a které pojednávají o běžných životech běžných lidí, se odehrávají v jednom americkém městě. Zde se setkávají, zde se jejich životní příběhy prolínají a ucelují, zde se píše jejich každodenní příběh. Jedná se o městě New York. Právě toto město je ústřední město například v oblíbených seriálech Přátelé nebo Jak jsem poznal vaši matku.

Pakliže jste nadšenci alespoň do jednoho takového seriálu, pak vás jistě neudivuje ani fakt, že byste tam jednou v životě toužili být. Toužíte po tom navštívit místa, o nichž se mluvilo, nebo místa, která jsou dokonce v seriálech navštívena. Láká vás jejich život a žijete v domnění, že tam se zkrátka žije přesně tak, jak v seriálu. Proto se rozhodnete navštívit Spojené státy a zavítáte do New Yorku. Na co však při návštěvě tohoto města nesmíte zapomenout?

• Central park

Jednou z prvních zastávek bude rozhodně Central Park. Ten se ukazuje dokonce v obou oblíbených seriálech. Jedná se o odpočinkové místo, do něhož rozhodně rádi zavítáte po celodenním chození. Jedná se o klidné místo určené k odpočinku, kde si jen tak sednete na lavičku, do stínu pod strom nebo jenom na trávu a kocháte se tím klidem uprostřed obrovského rušného velkoměsta. Tento paradox si ale doslova zamilujete.

• Broadway

Pokud budete mít chvilku, rozhodně se zajděte projít po Brodwayi jako každá správná hvězda. Čekají na vás pouliční prodejci, lidé nabízející všechno možné, dále i ti, kteří neustále někam spěchají. Vy však při této procházce nespěchejte a vnímejte naprosto všechno, co vám tato divadelní ulička nabízí.

• Empire State Building

Jednou z dominant New Yorku (kromě Sochy svobody) je také i architektonicky významná budova, a to Empire State Building. Zde vás zaujme zejména krásná vyhlídka, která vám nabídne vidět celý New York jako na dlani.