Madagaskar jako oblíbená destinace. Čím je zajímavý?  

Přezdívá se mu osmý kontinent a v posledních letech je velmi oblíbený. Řeč je o jednom z největších ostrovů světa, a sice o Madagaskaru, kam se nyní létá přímým spojem z Prahy. Let sice trvá bezmála deset hodin, ale to, co člověka čeká po přistání stojí za hodiny prosezené v letadle. Pojďme si prozradit více informací o ostrově, který se mezi nejoblíbenější dnes hrdě řadí.  

Více než 580 tisíc kilometrů čtverečních 

Jak již bylo zmíněno, Madagaskar patří k největším ostrovům na světě. Dokázali byste odhadnout, kolik tisíc kilometrů čtverečních vlastně má? Pokud bychom měli být zcela přesní, řekneme, že Madagaskar má rozlohu více jak 587 700 kilometrů čtvereční, větší je už jen Borneo, Grónsko a také Nová Guinea.  

Většinou se sem jezdí na konci roku, kdy je zde nejtepleji. Jelikož se jedná o druhou stranu světa, zatímco u nás se potýkáme se zimou, zde jsou velká vedra, která člověka nutí zavítat do moře. Tím nejchladnějším měsícem v roce je zde červenec, kdy zde teploty klesají i pod deset stupňů. 

Co jste možná nevěděli o Madagaskaru 

Co také bylo zmíněno, tak že se Madagaskaru přezdívá osmý kontinent. Tedy za něj ho považují mnozí vědci, jelikož zde narazíte na takové druhy zvířat, na které jinde na světě nenarazíte. Konkrétně se ve zdejší přírodě volně pohybují a žijí lemuři (konkrétně více jak čtyřicet druhů), dále také desítky druhů ptactva, savců nebo hmyzu.  

Co se týče hadů, nemusíte se jich zde tolik bát. Prakticky žádný volně žijící had zde nebyl označen za jedovatého, potkat se zde můžete tedy pouze se škrtiči.  

Jak již bylo zmíněno, nachází se zde i takové druhy zvířat nebo rostlin, se kterými byste se nikde jinde na světě nesetkali. Konkrétně je zde rovných pět procent těchto unikátů či výjimečností, na které můžete narazit jen a pouze tady.