Top 5 zemí, kam se přestěhovat

Sníte často o tom, že dáte výpověď, vyberete úspory, hodíte vše za hlavu a odstěhujete se do exotického ráje? Nesněte, zrealizujte to. Stěhování do zahraničí už není tak nereálné jako před několika lety. Našli jsme pro vás top 5 destinací, kde jsou nízké náklady na bydlení. Takže pokud se chcete přestěhovat na stará kolena anebo zkusit dobrodružství po škole, máme tipy přímo pro vás.  

Panama 

Přívětivé klima, které neohrožují hurikány, to je Panama. Nalezneme zde kvalitní a levnou zdravotní péči, a navíc se všude domluvíte bez problému anglicky. Pro pracující je zde také dobré internetové připojení. Panamská vláda je stabilní a podporuje podnikání. Cizinci zde dokonce nemusí danit příjmy, které pochází ze zahraničí.  

Náklady na život jsou zde nízké. Za kadeřníka tu zaplatíte v přepočtu sto korun a v restauraci dáte za celé menu i s dezertem dvě stovky. Bydlení se přibližuje tomu v Česku, za koupi čtyřpokojového rodinného domu zaplatíte cca čtyři miliony korun.  

Kostarika 

Ideální destinace pro ty, kteří žijí hlavně venku. Mezi typické aktivity zde patří rybaření, golf, jízda na kole, surfování, potápění, horolezectví nebo cvičení jógy. Čerstvé a kvalitní potraviny se podepíší i na samovolném hubnutí. Pokud jde o náklady, ty jsou obecně zhruba o pětinu nižší než v Panamě. Tak co? Už plánujete stěhování?  

Ekvádor 

Čistota, příjmení obyvatelé, služby na skvělé úrovni a moderní města jako Quito nebo Cuenca. Ekvádor uspokojí nejen milovníky pláže, ale také hor. Co se týče bydlení, průměrná cena za 70 metrů čtverečních v Quitu vyjde na 95 000 dolarů, což je v přepočtu 2 353 620,25 korun. To už stojí za to, popřemýšlet o stěhování.   

Malajsie 

Skrytá překvapení, to je Malajsie. Jde o bývalou britskou kolonii, oficiálním jazykem je tedy angličtina. Náklady na živobytí jsou daleko nižší než v Čechách, zdravotní péče je na skvělé úrovni. Bonusem je to, že jde o perfektní výchozí bod pro objevování zbytku Asie, jako je Thajsko, Bali, Kambodža nebo Vietnam. 

Peru 

Kilometry pláží, delikatesní kuchyně a jedny z nejnižších cen při udržení vysoce kvalitního života, to je Peru. Měsíční nájem vás vyjde sotva na šest tisíc korun, pokud se nebavíme přímo o hlavním městě Lima, kde se ceny pohybují výše. Za menu v restauraci tu běžně zaplatíte v přepočtu 50 korun, pokud toužíte po opravdu luxusním jídle nevyjde vás na více než dvě stovky.