Přesvědčení, která zabíjí úspěch 

Uspět chce prakticky každý a je to tak v pořádku. Každý člověk by měl být cílevědomý a pokud je jeho vytyčeným cílem úspěch, pak by měl udělat maximum proto, aby toho dosáhl. Bohužel mu často ve splnění snu brání několik věcí, a to často přesvědčení, která jsou až směšná. Je důležité si uvědomit, že máme mnoho schopností, energie i talentu a že ona přesvědčení nehrají žádnou roli. Co konkrétně vyhodit ze svých hlav? 

Nemám vysokou školu 

Věděli jste, že drtivá většina dnes nejbohatších lidí planety nemá vysokou školu? Většinou byli z vysoké školy vyhozeni, anebo ji zkrátka a dobře neudělali. Vysokoškolské vzdělání neurčuje míru vaší inteligence nebo schopností. Důležitější je, co dokážete v životě, nikoliv na školském poli.  

Samozřejmě jsou odvětví, ve kterých je vysoká škola nutností. Patří sem například obor medicíny. Abyste si však otevřeli prosperující restauraci, založili společnost s ručením omezeným a podobně – k tomu titul opravdu není třeba. Formální vzdělání vám zabezpečí maximálně přežití, ale samovzdělávání vám přinese bohatství, říká se.  

Musím ještě počkat 

Až bude ten správný čas – běžná věta, která je zabijákem úspěchu. Jenže buďto můžete mít tuto větu neustále na jazyku, nebo můžete mít kýžené výsledky, které jsou důležité pro spokojený a úspěšný život.

Zkrátka a dobře správná chvíle, na kterou většina lidí čeká, nikdy nepřijde. Měli bychom začít hned, protože ze slova „později” se stává „nikdy”.  

Mám závazky 

Žádné závazky nejsou výmluvou k tomu, abyste neuspěli. Řada úspěšných se úspěšnou stala i přesto, že měli rodinu, museli platit nájemné, hypotéku nebo mnohé další půjčky. Povinnosti a odpovědnost nejsou překážkami, stejně tak ani děti nebo vlastní rodina.  

Naopak jsou veškeré závazky ještě větším důvodem k tomu, abyste se skutečně úspěšnějšími a bohatšími stali.