Jak se mění bydlení, aneb seznamte se s aktuálními trendy

Každý člověk by byl pravděpodobně velmi překvapený, kdyby před lety zamířil do babiččina domova. Styl, ve kterém mají prarodiče zařízený interiér se značně odlišoval (a mnohdy ještě odlišuje) od toho, co aktuálně frčí. Je to však jakýsi proces. Stejně jako se mění módní trendy, mění se i ty ve světě bydlení. Proto se pojďme podívat na pár věcí, které do popředí vstoupily před lety. 

Je libo kořeněný med? 

Možná jste si nyní řekli, jak to asi chutná. Ve skutečnosti je však kořeněný med jen odstínem, který se před lety dostal do povědomí díky tomu, že ho architekti a bytoví designéři označili za nejmodernější a nejstylovější vůbec.  

Začal se vyjímat v obývacích pokojích, také v kuchyňských koutek, kde ho nesly například úchytky nebo úchytkové profily, svou cestu si našel také do ložnice nebo koupelny. Mluvíme o hřejivém odstínu, který se s postupem let trochu měnil – v jednu chvíli se přidalo krapet červené a vznikla cihlová, poté se zase trochu přidalo hnědé a najednou jsme tu měli vínovou. 

V kuchyní našla místo zelená 

Už dávno neplatí, že kuchyně musí být jen černé nebo bílé. Za poslední roky se v kuchyňských koutech pravděpodobně natrvalo usídlila také zelená, která se například vloni kombinovala se zemitými, neutrálními odstíny, čímž vznikl velmi útulný a stylový interiér.  

Pokud byste i vy chtěli mít takovou zelenou kuchyni, určitě zkombinujete daný odstín například s kovem nebo dřevem. Zanecháte ono spojení přírody s přírodou, což snad nikdy nevyjde z módy. 

Luxusní samet v jídelnách 

Z materiálů se za poslední léta nejvíce uchytil samet, který je na první pohled velmi luxusní, na první dotek velmi hebký. Našel si cestu hlavně do jídelen, kde jsou z něj vyrobeny hlavně jídelní židle. Samozřejmě se nehodí do všech kuchyňských koutů, ale zejména v moderních interiérech své místo naleznou.