Ať regál spolehlivě stojí. Vyvarujte se chybám při montáži

Regálové systémy jsou nedílnou součástí nejednoho interiéru. Najdou si své místo v kůlně, také v garáži, kde pomáhají udržovat jistou organizovanost a přehlednost, oceníte je i ve sklepě, kde budou bytelnými nosiči všech vašich zavařenin. Abyste se však jednoho dne nedivili tomu, že se kovový regál sesypal jako domeček z karet, vyhněte se několika chybám při samotné montáži. 

I když se životnost kovových regálů odhaduje na několik dlouhých let, přesto mohou regály spadnout nebo se sesypat, jak již bylo zmíněno. Důvodem je chybná montáž. Sestavení regálového systému není nic složitého, tedy pokud k tomu budete přistupovat střízlivě a s pečlivostí. 

Nezapomeňte regály ukotvit

Na co řada lidí zapomíná, tak na ukotvení regálových systémů. Pokud však regál neukotvíte, hrozí, že se brzy ztratí svou stabilitu a že dojde k jeho poškození. V ideálním případě ukotvěte regál ke zdi. Vyhnete se viklavosti a možnému sesypání se. 

Přitahujte

Abyste postavili kovový regál, nepotřebujete mnoho pomocníků. Prakticky vám stačí jenom šroubovák, který vezmete do rukou a pořádně s ním jednotlivé šroubky přitáhnete. Na přitahování opravdu nezapomínejte, opět se tím vyvarujete tomu, že se regál sesype. 

Samozřejmě tím nemyslíme to, že byste měli šroubky dotahovat úplně na sílu. Ani to není zrovna ku prospěchu regálového systému. Hlavně je však neponechávejte až příliš volně. 

Rovnoměrné rozložení a zatížení 

Ve chvíli, kdy budete mít regál smontovaný, k němu přistupujte s rovnoměrností. Rozhodně nepokládejte veškeré těžké věci pouze na jednu stranu. I když má každý regál certifikovanou nosnost, která je samozřejmě testována, přesto by zatížení na jednu stranu mohlo regál spíše deformovat a poškodit. 

Pokud byste věci na regál nerovnoměrně naskládali a došlo by k poškození, ztrácíte tím nárok na reklamaci, tak pozor na to.