Na motýlí ostrov uprostřed Bodamského jezera

Vydáte se zde stylově pomocí loďky, nebo se vypravíte na cestu svým autem? Insel Mainau je považován za květinový ostrov, na kterém budete mít dostatek prostoru k relaxaci a příjemnému odpočinku.  

Květinový páv je jen veselé přivítání 

Na ostrově Mainau milují přírodu a její ušlechtilou podobu. Vydejte se zde během vegetačního období a budete mít možnost obdivovat mnoho květinových instalací a kultivovanou podobu zahrady. Dominantu ostrova představuje stále obývaný zámek. Kvůli němu jste sem ale nepřijeli. Čeká na vás mnohem více krásy. Květinový páv je jednou z nápaditých kompozic, kterou místní s láskou udržují.  

Motýl si sedne na vaši ruku 

Když se dosyta vynadíváte krásy, která se skrývá venku, můžete dovnitř. Čeká na vás motýlí dům. Schmetterlinghaus na ostrově Mainau je skutečně mistrovský kousek. Máte možnost spatřit více než stovku druhů motýlů. Budou kolem vás něžně poletovat, mnohdy si na vás sednou. Pokud patříte mezi trpělivé tvory, uvidíte jejich denní cyklus. Můžete je pozorovat při letu, krmení, ale také při námluvách.  

Ráj pro malé děti 

Na ostrově Mainau se budete radovat z přítomnosti svých malých dětí. Připravena je minizoo, kde se mohou děti vydat za zvířaty přímo do výběhu. Na nejmenší zde čeká i trpasličí vesnička, ve které nechybí ani dřevěná železnice nebo vodní svět. Jako by nebylo dostatečně dramatické, že děti mohly spatřit takové množství motýlů. Na ostrově se cílí na všechny dětské smysly.  

Vydejte se na ostrov Mainau uprostřed Bodamského jezera. Uvidíte květinové sochy v nadživotní velikosti, celý pavilon věnovaný palmám, nebo také esteticky tvořený systém kaskádových vodopádů. Z německé strany jezera můžete využít pravidelnou lodní linku Meersburg – Kostnice. Odtud zbývá jen pár kilometrů k cíli vaší cesty. Bodamské jezero je i rájem pro cyklisty, takže se na ostrově můžete zastavit při svých toulkách po okolí.