Rady a doporučení pro cestování po USA

Spojené státy americké nám znovu otevřely své brány, čehož neváhalo využít množství vášnivých cestovatelů. Možná chtějí jenom využít příležitosti, možná si chtějí splnit sen. Kdo by se taky nechtěl podívat na místa, která vídáme jenom ve filmových snímcích, že ano. Jelikož ale mluvíme o zcela jiné zemi a zcela jiných zvycích, ke kterým zde dochází, měli bychom se na cestu připravit. Zejména pak na imigrační pohovor, který se vede samozřejmě v angličtině. A nejen ten by vám mohl cestu znepříjemnit. 

Zkontrolujte si svou kartu 

Každý člověk se vydává do cizích zemí nejen s jistým obnosem v kapse, ale také se svou platební kartou po ruce. Pokud se chystáte do Států, je dobré si platební kartu zkontrolovat nezávisle na tom, jestli se jedná o debetní nebo kreditní verzi. Ověřte si zejména u své banky, že můžete v dané zemi opravdu platit či nikoliv. 

Stejně se při následném placení nenechte zmást tím, že je u placení napsáno “credit card”. V Americe debetky nemají své místo, v drtivé většině se nakupuje na dluh právě v rámci kreditek.  

Aktivujte si svůj roaming 

I když většina telefonních operátorů už nabízí hovory v rámci celého světa zadarmo, někde a někdy to není tak jednoduché se s rodinou na druhém konci světa spojit. Při cestování do USA si raději svůj roaming aktivujte, bez něj se telefon nepřihlásí do sítě nebo nebudete mít vůbec signál čili se vám také nikdo nedovolá.  

Jak již bylo zmíněno, mnozí telefonní operátoři nabízí hovory zdarma po celém světě, ale jiní rozlišují cestování po Evropské unii a také mimo ni. 

Hlavně si zřiďte cestovní pojištění 

Pokud jste do současné chvíle cestovní pojištění nevyužívali, do Spojených států byste to udělat měli. Není totiž tajemstvím, že zdejší zdravotnické služby patří k vůbec nejdražším na celém světě. Jenom léčba akutního zánětu střeva vyjde na více jak půl milionu korun, ale takové cestovní pojištění vám může zdravotní péči uhradit.