Když se spojí fotovoltaika s tepelným čerpadlem

Zájem o fotovoltaiku v posledních měsících rapidně roste. K jeho zvýšení došlo ihned v okamžiku, kdy dodavatelé energií začali rapidně zvyšovat své ceny. Společně se solárními panely se však investuje také do tepelného čerpadla, protože získat nemalý finanční příspěvek v rámci dotace je možné na obě řešení najednou. Společně navíc slibují nejen vysoké snížení účtů za elektřinu, ale i nemalé šetření životního prostředí.

Pojistěte se proti zdražování energií

Zvyšování cen za dodávanou elektřinu je teprve na své startovní čáře. Abyste se proti enormnímu zdražování pojistili, vyplatí se pořídit si vlastní zdroj energie a k tomu i úsporné topení a ohřev vody. Ve skutečnosti není třeba kupovat deset různých úsporných opatření, ale stačí pouze dvě, a to fotovoltaiku a tepelné čerpadlo. Tato dvojice je nyní středem zájmů mnoha žadatelů o dotaci, kteří navíc chtějí pošetřit své keramické prasátko.

Řešení, i když nemáte nízkoenergetickou stavbu

Fotovoltaické systémy se automaticky umísťují na každý nový nízkoenergetický dům, který se postaví. Stejně tak se zvažuje tepelné čerpadlo, které rapidně snižuje energetickou náročnost rodinného domu také. Majitelé starších příbytků se však ptají, jestli je totiž řešení i pro ně. Přece jenom nejsou majiteli ani nízkoenergetického domu, ani toho pasivního. 

Ve skutečnosti je sázka na dvojici trefou do černého. Jak již bylo zmíněno, fotovoltaika snižuje účty za elektřinu, jelikož domu vyrábí vlastní solární energii pocházející ze slunce, která nijak neničí životní prostředí. Tepelné čerpadlo zase snižuje náklady spojené s vytápěním nebo ohřevem vody čili také ho využijete po celý rok. 

Tato dvě úsporná opatření spolu dokonale fungují a podporují se navzájem. Vzájemné přebytky se regulují čili ani trocha vyrobené energie navíc nepřijde nazmar. Díky správné regulaci dokonce dochází k tomu, že se voda ohřívá po celý rok zadarmo.