Nejlepší modely Ferrari, které jsou snem každého muže

O čem sní pánové? Jednoznačně o tom, že si jednoho krásného dne pořídí do své garáže vozidlo značky Ferrari. Že se k naplnění tohoto snu už blížíte? Vybrali jsme vám několik skvělých modelů, které se za dobu působení automobilky na trhu dostaly k tomu nejlepšímu, co si můžete koupit. Jaký model vám učaruje natolik, že si ho pořídíte? 

LaFerrari 

Jedním z nejlepších vozů, které automobilka Ferrari kdy ukázala světu, je jednoznačně model LaFerrari. Mluvíme o maranellském majstrštyku, který nabízí pod kapotou až 963 koní. Díky hybridnímu sofistikovanému ústrojí může dosáhnout až 350 km/h.  

Ferrari 458 Italia 

Dalším skvělým modelem v pořadí je bezesporu model Ferrari 458 Italia, který předčil veškeré své dosavadní předchůdce. Patří k vozidlům, které si přeje do garáže opravdu každý. Nejen, že je po vzhledové stránce vyšperkovaný k dokonalosti, ale také je, kupodivu, cenově dostupný.  

Samozřejmě nejen skvěle vypadá, ale také skvěle jezdí. Mezi vlastníky tohoto vynikajícího auta patří třeba i James May. 

Ferrari Enzo 

V našem žebříčku by samozřejmě neměl chybět ani vůz Ferrari Enzo, který se měl původně jmenovat F60. Nakonec se však usoudilo, že se právě tímto vozem vzdá hold zakladateli značky, a tak se pojmenoval po něm.  

Výrobci se shodují na tom, že by byl Enzo Ferrari na tento vůz jednoznačně pyšní. Přece jenom se jedná o auto, které pohání atmosférický vidlicový dvanáctiválec, který má objem rovnající se 6 litrům s výkonem až 651 koní. 

Ferrari 250 GTO 

Náš seznam uzavře model Ferrari 250 GTO, který drží jedno prvenství – jedná se o nejdražší auto, které kdy bylo prodáno v aukci. I když svým vzhledem mnohé nenadchne, jeho výkon však hovoří za něj. Co se týče zmiňované designové stránky, mluvíme o autě elegantního uhlazeného tvaru. Nadčasovost – říká se.