Netradiční místa, která navštívit při cestování po USA

Spojené státy americké nám konečně otevřely své brány, proto už můžeme začít plánovat svou příští dovolenou. Amerika je lákadlem řady lidí, ovšem většina touží vidět tradiční památky. Pojďme si však zmínit méně tradiční místa, která stojí za vidění. Ne, USA opravdu není jenom o Soše Svobody nebo o Empire State Bulding. Ukrývá mnohem více.  

Golden Gate Brigde 

Jednou ze zastávek vašeho putování po Spojených státech je rozhodně i Golden Gate Brigde. Jedná se o ten zcela typický červený (nebo oranžový?) most v San Franciscu, který je zároveň jedním z nejvíce fotografovaných mostů vůbec. Jedná se o zcela fascinující visutý most, jenž se stal symbolem tohoto města.  

Kennedyho vesmírné středisko 

Pokud chcete poznat Ameriku i jinak, doporučujeme navštívit jedno ze zdejších muzeí nebo středisek. Jestliže vás alespoň trochu láká vesmír a milujete tuto tematiku, vaše kroky budou pravděpodobně mířit do Kennedyho vesmírného střediska, kde můžete obdivovat celou spoustu výjimečných exponátů. Nachází se zde dokonce i spálený trup raketoplánu Atlantis, který za dobu svého fungování nacestoval více jak 126 milionů mil.  

Také je zde vystaveno nespočetně mnoho dalších seskupení replik klasických raket, mnohé se tyčí přímo nad komplexem. 

Yosemitský národní park 

Milovníky přírody to bude táhnout i do zdejších přírodních krás, nejen do měst, jež jsou plná lidí. Lákadlem proto může být třeba Yosemitský národní park, který se nachází na území Kalifornie. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a ukrývá například působivé vodopády, padající po pruhovaných žulových stěnách, také smaragdově zelená údolí i mohutné sekvoje, které svým vzhledem nemají na celém světě konkurenci.  

Jinými slovy je Yosemitský národní park synonymem pro nepropustnou divočinu, kterou můžete prozkoumat.