Jak se obléct na pohovor

První dojem je více než důležitý. Nervozitu budou pociťovat všichni účastníci pohovoru. Zvládnout jej mohou ale jen ti úspěšní. Zvolte vhodný oděv a budete se cítit sebevědomě. Navíc oslníte.  

Vždy o třídu výše 

Říká se, že bychom se vždy na akce, kde nám záleží na výsledku, měli obléci vždy o něco lépe, než se očekává. Pokud vás čeká pozvání na kobereček k šéfovi, oblečte se uctivě. Pracovní pohovor? Nebojte se i na obyčejnější pozici obléci skutečně reprezentativně. Je to vaše první místo ve firmě, později již budete jen stoupat. Dbejte na sladěnost outfitu a na jeho stylovou čistotu.  

Business formal 

Přesně tento styl je základem pro oděv pro váš pracovní pohovor. Jedná se o oděv, který se volí v případě striktního dress codu v dané společnosti. Může se jednat o bankovní instituci, pojišťovnu, nebo třeba státní správu. Vy se ale tímto stylem nechte inspirovat i pro váš osobní pohovor. Černá a bílá je klasická kombinace, kterou nic nepokazíte. Na druhou stranu ale také ani neoslníte. Spíše volte monochromní oblečení, tedy oděv v jedné barvě. A to včetně obuvi.  

Kousky, po kterých sáhnout 

Na důležitý pohovor si například můžete vzít pouzdrové šaty s délkou minimálně těsně nad kolena. Hodí se i oblek, který doplníte topem. Samozřejmostí by měly být lodičky. Pokud v nich z důvodu zranění nebo odporu k tomuto typu obuvi nepřistoupíte, zvolte velmi umírněné mokasíny nebo kožené šněrovací boty.  

Dva dny dopředu 

Oděv na pracovní schůzku nebo důležitý pohovor si tvořte alespoň dva dny dopředu. Všechny oděvy zkontrolujte, a to včetně dobře přišitých knoflíků. Následně se věnujte obuvi a doplňkům. Ta musí být nová, případně tak vypadat. Zašedlé boty a špinavé podrážky, stejně jako kabelka, ze které se drolí materiál, je jasná cesta z kanceláře ven. 

První dojem máme jen jednou. Využijte jej naplno ve svůj prospěch.