Barvy roku 2020. Jakými odstíny rozzářit svůj šatník?

S příchodem nového roku se také dlouho očekával příchod nových, stylových barev, které budou pro letošní rok typické. Na trendy a stylové barvy jsme nemuseli čekat dlouho, vytáhly paty ze svých úkrytů hned, co se rok s rokem sešel. Ještě před několika měsíci jsme vedli opravdu dlouhé diskuze o tom, jaké barvy budou pro rok 2020 typické, jaké budou stylové a jaké budou trendy a moderní. Nyní už je konečně konec všem diskuzím a můžeme začít hrdě nosit jednotlivé barevné odstíny, které nám krásně a svěže rozzáří šatník. Tedy pokud se bude jednat o výrazné tóny, co když je moderní nudnost a neutrálnost? 

Nevytvářejme si však domněnky a pojďme si říct, jaké barvy jsou pro rok 2020 typické, jakými ohromíme kolemjdoucí a za které dostaneme od módních kritiků deset bodů z deseti.  

Ostře růžová jde na scénu 

Není to tak dávno, co si mnozí mysleli, že růžovou nosí jenom blondýnky. Dnes nosí růžovou i tmavovlasé ženy, které mají tmavší pleť. Ať už ale spadáte do jedné nebo do druhé skupiny, růžová bude letos vaším parťákem. Právě ostře růžový odstín je totiž pro letošní rok typický, je moderní a určitě byste právě touto barvou měli rozzářit svůj šatník. 

Buďte jako mandarinka 

I když sezona mandarinek zanedlouho skončí, pravdou je, že mandarinky zůstanou i nadále ve vašem šatníku. Pro letošní rok je totiž moderní barva oranžová, respektive typický mandarinkový křiklavý odstín. Jedná se sice o křiklavý, krapet odvážný odstín, ale pravdou je, že vám právě mandarinkový odstín zlepší náladu. Rozhodně se této barvy tedy nebojte, pořiďte si v tomto odstínu třeba šaty nebo sukně či kalhoty.  

Zazařte jako smaragd  

Dalo by se říct, že letošní rok se nese ve znamení barevných odstínů, ve znamení křiklavých barev. To ostatně dokazuje další trendy barva letošního roku, kterou je smaragdově zelená barvička. Módní kritici se však shodují, že chybu neuděláte s žádným odstínem zelené barvy.