Co jsou to obytné vestavby do aut?

Pokud jste v minulosti cestovali na vlastní pěst automobilem, ve kterém jste také zároveň spali, nemusíme vám dlouze povídat o tom, co jsou to obytné vozy nebo jak vlastně obytná vozidla vypadají, respektive co jsou to obytné vestavby do aut nebo dodávek. Mezi námi se však také najdou ti, kteří v minulosti nikdy nevyužívali obytné vozy nebo neinvestovali do obytných vestaveb do vozidel, a tak nedokážou přesně říct, co to vestavby jsou. Představme si je. 

Co jsou to obytné vestavby do aut?

Pokud hovoříme o obytných vestavbách do automobilů, hovoříme o jedné z kategorií, do níž se rozdělují obytné vozy. Zjednodušeně lze říct, že se jedná o obytnou vestavbu do dodávkového vozidla, která má plnohodnotnou výbavu pro kempování. Na takzvané road tripy, kdy si jedete podle vlastní osy a přespáváte v kempech, je to tak opravdu jako dělané. Samozřejmě existují vestavby určené jenom pro přespání, ale setkáte se také s těmi, které jsou plnohodnotné a které obsahují nejen WC, ale také sprchu nebo kuchyňku. 

Obecně lze říct, že jsou vestavby určené pro dva lidi. Jedná se o plně obyvatelné vestavby, které, jak již bylo zmíněno, mají naprosto všechno, co byste vyžadovali nebo potřebovali. 

Kdo se pro vestavby do vozidel rozhoduje?

Ptáte se, kdo patří mezi ty, kteří investují do vestaveb do vozidel? Patří k nim zejména lidé, kteří jsou nově důchodci. Právě ti chtějí najednou více využívat svůj volný čas, chtějí si svůj čas užívat na plné obrátky. Je však třeba říct, že vestavby jsou určené opravdu pro kohokoliv, nejen pro takzvané “novodůchodce”. 

Vestavby pro různé značky aut i dodávek

Sice se zpravidla dělají vestavby na podvozcích vozidel Peugeot Boxer nebo Fiat Ducato, ale to neznamená, že jsou vestavby určené jenom pro tyto typy vozidel. Je možné je vyrobit pro různé značky vozidel a dodávek, například se také vyrábí pro VW Crafter nebo pro MAN TGE.