Jaké země Evropské unie stojí za návštěvu?

Pokud plánujete nějakou chvilku cestovat, pak se rozhodně nejdřív podívejte na místa v České republice, které stojí za návštěvu. Je jich tu totiž tolik, že vás jistě nějaké místo doslova nadchne. Ovšem pokud jste zastánce spíše toho, že se vydáte někam do zahraničí, neodcházejte daleko. Přece jenom se nabízí krásné země i v Evropské unii, které stojí za návštěvu. Mnohé totiž skrývají nevýslovné krásy, jež jsou obsaženy hlavně v památkách.

Jestliže tedy zvažujete, že se vydáte někam do zahraničí, abyste poznali okolní svět, pak se nechte inspirovat následujícími tipy, které vám rozhodně zaručí to, že nebudete litovat, že jste do dané země přiletěli či přijeli. Evropská unie v sobě skrývá opravdu krásná místa, která stojí za návštěvu a která se vám vryjí do paměti na celý život.

• Francie

Hlavním kandidátem na město, do kterého se rozhodně vyplatí vycestovat, je rozhodně Francie. Ta je oblíbená zejména zamilovanými páry, protože se jedná o zemi lásky a romantiky. Milují to tady však i ženy nadšené do módy a také pánové, jež milují víno. Ostatně oblíbená je tato země i u těch, kteří milují kulturu a památky. Těch se tu totiž najde opravdu mnoho. Mezi takové se řadí třeba Vítězný oblouk v Paříži, dále samozřejmě Eiffelova věž, nesmí se zapomenout ani na Katedrálu Notre-Dame či Náměstí Svornosti.

• Itálie

Další zemí, jež může hodně nabídnout, je oblíbená Itálie. Ta nabízí hlavně skvělé a neotřelé památky, mezi něž se řadí Colosseum, dále taky Palatine Hill, pak samozřejmě fontána di Trevi, která plní všechna naše přání.

• Řecko

Řecko je v poslední době oblíbenou dovolenkovou destinací, protože se zrovna sem dostanete za relativně dobré peníze. Jedná se navíc o krásnou zemi, která je bohatá na památky. Až tu budete, navštivte Athény, v nichž najdete skvosty v podobě chrámů, které vám vyrazí dech.

• Španělsko

Španělsko je další dobrou zastávkou při jakémkoli cestování. Lidé sem většinou jezdí za krásným mořem, ale moře není to jediné, čím se tato země může chlubit. Mezi oblíbená města, v nichž se nachází mnoho památek a kouzelných míst, se řadí například Granada nebo třeba i Barcelona. Nadšenci fotbalu také zamíří i do Madridu.