Na jaká místa nezapomenout při návštěvě USA?

Cestování se stalo opravdu populárním trávením volného času a je to jenom dobře – vždyť život se skládá z nejrůznějších zážitků a vzpomínek, a pokud se budou naše vzpomínky týkat jenom věčného sezení doma, kdy trávíme svůj volný čas jenom sezením u počítače, pak asi nebude zrovna důvod na co vzpomínat. Ostatně lidé v poslední době si cestování značně oblíbili, což je naprosto skvělé, protože poznáváme nejen české, ale také i jiné kultury. Cestovat se však dá během celého roku, proto nepodléhejte domněnce, že se cestuje jenom v době letních prázdnin či tehdy, kdy nám přeje počasí.

V poslední době se stalo oblíbení hlavně cestování do Spojených států amerických. Mnoho lidí touží zažít alespoň kousek života těch, na které se dívali v televizi ve svých oblíbených seriálech. Ameriku však nejde projít jen jednou. Pokud se do ní jednou dostanete, pak se musíte smířit i s tím, že se tam zkrátka budete chtít vracet a budete ji chtít poznávat opět z jiných úhlů pohledu. Pakliže se tam tedy vydáte, nezapomeňte navštívit tato místa, na něž nikdy v životě nezapomenete.

• Niagarské vodopády

Pokud jste nadšenci do turistiky, pak byste neměli rozhodně zapomenout na krásy americké přírody. Mezi klasiku, kterou vidět rozhodně musíte, patří také Niagarské Kanadě, další dva ve státě New York. Každým rokem, snad i každým dnem jsou Niagarské vodopády navštěvovány opravdu hromadami turistů, kterým rozhodně tato atrakce tají dech.

• Národní parky

Spojené státy americké jsou proslulé hlavně svými národními parky, které stojí za prohlídku. Každý národní park je jedinečný a přináší turistovi a návštěvníkovi naprosto odlišné pocity. Mezi velice oblíbený patří například Yosemitský národní park, který je denně hojně navštěvován. K velice známým a také k velmi proslulým parkům patří taky Národní park Glacier. Národní park jako z pohádky je například i Národní park Zion.