Máte pro strach uděláno? Navštivte místa, která jsou proslulá strašidelnými příběhy

Podle čeho si vybíráte dovolenou? Toužíte po odpočinku nebo po pořádném dobrodružství? Mezi námi se najdou lidé, kteří by jinam, než k moři nejeli. Ale také jsou mezi námi ti, kteří mají takzvaně “pro strach uděláno” a kteří vyhledávají spíše strašidelné destinace, jež by je možná naučili se bát. Že patříte do druhé skupiny? Prozradíme vám místa, která jsou strašidelnými a duchařskými příběhy doslova proslulá! 

Kanadský hotel Fairmont Banff Springs 

Nejeden hotel vypadá jako zámek. To potvrzuje i kanadský hotel Fairmont Banff Springs, který skutečně jako sídlo králů vypadá. Najdete ho v kanadském národním parku Banff. Turisticky je velice oblíbený. Nejezdí se sem za ubytováním, ale za duchařskou honičkou. Právě zde totiž žijí duchové, tedy alespoň podle strašidelných historek, jež o hotelu kolují.  

Duchů by zde mělo být rovnou několik. Tím nejznámějším je dveřník Sam, který se prý objevuje proto, aby pomohl hostům s jejich zavazadly.  

Hotel Stanley v Coloradu 

U hotelů ještě pár chvil zůstaňme. Mezi strašidelná místa patří bezesporu i Hotel Stanley v Coloradu, který láká turisty už od roku 1909. Proslul se svým whiskey barem, který byl použit spisovatelem Stephenem Kingem v knize Osvícení.  

Opět se jedná o duchařský hotel. V průběhu let se zde prý “evidovalo” několik duchů, kteří se měli brouzdat hotelovými chodbami a hrát na zdejší piano. Dodnes se v noci provádí duchařské prohlídky, během kterých se komunikuje s mrtvými. Jestli je to jenom lákadlo pro turisty a tedy i skvělý marketingový tah, to je nyní otázkou, na kterou si musíte zodpovědět sami. Třeba při návštěvě tohoto strašidelného místa. 

Argentinský hřbitov La Recoleta 

Hřbitovy samy o sobě nejsou zrovna příjemným místem. Přece jenom zde spí mrtví. Argentinský hřbitov La Recoleta však patří k těm nejstrašidelnějším vůbec. Koluje kolem něj mnoho strašidelných legend, z nichž ta nejznámější povídá o hrobníkovi, který zde spáchal sebevraždu.