Chcete žít v Americe? Nejdřív poznejte pár zajímavostí

Amerika patří k místům, které má na svém wish listu napsaný každý druhý člověk. Lidé zkrátka chtějí vidět kontinent, který vídáme jenom v amerických filmových snímcích. Chtějí být součástí světa, o kterém se říká, že je nadmíru vyspělý a že vlastně nechodí ani spát. Ještě předtím, než se vydáte do Spojených států amerických, měli byste se informovat o několika zajímavostech. Vždycky je dobré zjistit si o dané zemi něco víc a v případě Ameriky je toho hodně, co vědět a znát. Věděli jste například, že průměrný americký supermarket každým rokem vyhodí skoro jednu a půl tuny potravin? 

Zajímavosti o Americe 

  • Věděli jste, že skoro polovina Američanů má buď příliš nízké příjmy, nebo rovnou žijí v chudobě? Amerika není státem, ve kterém by si všichni žili pohádkově. Někteří nemají peníze na školy, jiní ani na jídlo. To, jak bohatí nebo chudí lid jsou, poznáte podle jejich zubů. Jestliže potkáte lidi s chybějícími zuby nebo se zkaženými zuby, pravděpodobně se nacházíte v chudinské oblasti.  
  • Věděli jste, že průměrný Američan vypije každým rokem zhruba šest stovek plechovek sladké limonády? Už asi chápete tvrzení, že Američané jsou tlustým národem. To ostatně prokazuje další statistiky, a sice skoro sedmdesát procent Američanů má nadváhu.  
  • Věděli jste, že Spojené státy americké jsou plné mamánků? Čili dětí, které žijí stále u svých rodičů, i když je jim i přes třicet. Těchto lidí bychom napočítali až pětadvacet milionů.  
  • Věděli jste, že USA je země, která má nejvyšší míru těhotných mladistvých dívek? Je jich konkrétně dvaadvacet procent. Druhou zemí je pro informaci Nový Zéland, kde se jedná o čtrnáct procent.  
  • Věděli jste, že americký státní dluh je tak velký, že i kdyby Bill Gates věnoval veškeré své jmění americké vládě, stejně by tím pokryl dluh jenom na patnáct dnů? V roce 2014 se dluh USA vyšplhal až k sedmnácti bilionům dolarů.