Na dovolenou v zahraničí to nevypadá. Navštivte proto české hrady a zámky

I když pomalu, ale jistě dochází k rozvolňování opatření a k otevírání hranic, přesto to na dovolenou v zahraničí u moře letos zrovna nevypadá. Žádný člověk se nechce opalovat pod tíhou roušky, stejně jako žádný člověk nechce chodit do moře v časových intervalech. Proto to řada lidí nechává být a počká si na příští rok. Místo toho se letos míří především do koutů České republiky. A samozřejmě k vůbec nejoblíbenějším atrakcím patří hrady a zámky, které si zahrály v mnoha pohádkách. Ovšem i o ty, které v pohádkách nehrály, je zájem. Lidé zkrátka milují navštěvovat tento typ památek, o nichž se na prohlídkách něco navíc dozví. 

Hrad Křivoklát 

K vůbec nejatraktivnějším hradům posledních let patří bezesporu hrad Křivoklát, který si zahrál v řadě českých pohádkových snímcích. Například si ho jistě pamatujete z pohádky Honza málem králem nebo v pohádce Jak si zasloužit princeznu. Také měl svou roli v nestárnoucí klasice Třetí princ, Tři veteráni nebo Dívka na koštěti. Je to tedy doslova pohádkový či filmový hrad, který najdete ve středních Čechách, západně od našeho hlavního města.  

Zámek Lednice 

Pokud byste však cestovali spíše na Moravu, minout byste neměli zámek Lednice, který je známý především díky svým zdejším krásným, přilehlým zahradám a velmi rozsáhlým zámeckým parkem. Zámek je sice sám o sobě velice krásný, ale při procházce zdejšími zahradami a parkem budete fascinováni krásnými rybníky, stavbami i dřevinami.  

Hrad Karlštejn 

K naprosté klasice, kterou musí vidět rozhodně každý, patří hrad Karlštejn, který je označován za skvost mezi českými hrady. Byl původně vybudován pro uschovávání královských pokladů, také svatých relikvií a korunovačních klenotů. Ty si však později našli své místo v Praze. Hrad je známý i díky tomu, že na něj nemohly ženy. I když to je jen mylná domněnka, kterou si vymyslel spisovatel Vrchlický ve své hře Noc na Karlštejně.