Je mobilní aplikace vhodnější než responzivní web?

Mobilní aplikace jsou dnes doslova hitem. Lídři firem si moc dobře uvědomují, že lidé si je stahují prakticky denně, proto proč toho nevyužít a nevytvořit si vlastní mobilní aplikaci na míru, která bude pravidelně budit neaktivitu klientů? Zatímco někteří jedinci jdou do aplikací doslova po hlavě, jelikož si jsou vědomi jejich výhod, jiní s tímto krokem trochu otálí, a to je velká škoda. Ovšem je to pochopitelné. Řada lidí totiž vede sama se sebou rozepři, jestli náhodou není vhodnější responzivní web než mobilní aplikace vytvořená na míru společností Appkee. 

Vývoj aplikace dnes už není tak náročný, jako to bylo kdysi, respektive je to náročné, ale je to daleko levnější než v minulosti. Jenže i vznik responzivního webu není zrovna snadný. Proto se na problematiku pojďme podívat ze střízlivého pohledu a zmiňme si výhody jak mobilní aplikace, tak výhody responzivního webu. A pak bude jen na vás, jestli se rozhodnete pro mobilní aplikaci, která má budoucnost, nebo jestli usoudíte, že je pro vás vhodnější responzivní web. 

Jasné klady mobilních aplikací

Nejdříve se zaměřme na mobilní aplikace, které dnes nemusí mít jen internetové obchody nebo prodejny nabízející zajímavé služby. Dnes mohou mít vlastní mobilní aplikaci prakticky všichni, kteří po ní zatouží. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o festival, muzeum nebo o obec či město, jež chce jen informovat občany o aktuálním dění. Vytvořit vlastní mobilní aplikaci na míru lze komukoliv. 

K předním plusům mobilních aplikací patří především příjemnější a rychlejší vyhledávání informací na webu. Mobilní aplikace v porovnání s responzivním webem nabízí opravdu intuitivní ovládání. Kromě toho mohou mobilní aplikace do jisté míry fungovat i off-line. To vede k vyšší uživatelské spokojenosti. A taky mobilním aplikacím hrají do karet statistiky, které tvrdí, že pětadevadesát procent uživatelů, kteří si stáhnou mobilní aplikaci, ji nikdy nesmažou. 

Jasné klady responzivního webu

Jak již bylo nastíněno, responzivní web je o něco levnější a jeho vývoj je krapet kratší. Velký rozdíl však v tom není. Co je dalším plusem responzivního webu, tak je fakt, že uživatel pro rychlou operaci automaticky otevře okno prohlížeče čili nestahuje si mobilní aplikaci, když spěchá.