Jak při cestování ušetřit za ubytování

Rádi cestujete? Pak určitě víte, že se vyplatí spíše utrácet za zážitky než na ubytování. V současné době stále více lidí začíná cestovat, ale vyhledává destinace s co nejlevnějším ubytováním, protože jen tak zbydou peníze na skutečné zážitky, které si člověk z dovolené bude nejvíce pamatovat. To, kde spal, se mu snadno vykouří z paměti, tím si člověk může být zcela jistý. Pokud patříte k lidem, kteří zrovna plánují jet na dovolenou či na takový poznávací zájezd, vyplatí se vědět, jak za ubytování ušetřit, aby vám zbylo co nejvíce financí na nejrůznější atrakce či na zpestření vašeho pobytu.  

Zkuste to přes AirBnb 

Mnozí cestovatelé si nemohou vynachválit ubytování přes AirBnb. V rámci této služby totiž nabízí své ubytování lidé lidem. Pokud má někdo nevyužitý byt nebo pokoj, nabídne ho za určitou cenu. Tím si přivydělá a člověku nabídne adekvátní místo k přespání. Samozřejmě se i na tomto portále najdou ceny rovnající se klasickému hotelu, ale na druhou stranu se zde najde vícero přijatelných cen za ubytování.  

Nemáte někde ve světě přátele? 

Abyste ušetřili za ubytování, doporučujeme vám zkontaktovat své přátele, které máte obecně po světě. Tím pádem ušetříte opravdu razantně na ubytování. Zejména v Londýně se vyplatí mít známé, jelikož právě zde je ubytování abnormálně drahé.  

Kupte si last minute pobyt 

Pokud chcete cestovat do destinace a mít opravdu levné ubytování, zvažte zájezd last minute, v rámci kterého se najde opravdu levné ubytování. Program nemusíte sdílet s těmi, kdo s vámi v rámci zájezdu přijeli. Můžete mít program samostatný, podle sebe. V rámci některých zájezdů budete jen naloženi do letadla, odvezeni na hotel, kde budete mít ubytování a stravu, po skončení pobytu pak budete jen naloženi zpátky do letadla. Program bude v takovém případě opravdu zcela na vás.