Typy džínů aneb vyznejte se v džínách

Džíny jsou bezesporu nedílnou součástí každého šatníku. Využijeme je během jara, zimy, léta i během podzimu. Pokud nemáte ve svém šatníku džíny, rozhodně byste to měli napravit. V ideálním případě investujte do kvalitnějších a dobře sedících džínů než do levnějších modelů, které vás škrtí nebo táhnou v pase. Pokud se rozhodnete vyrazit nakupovat právě džíny, měli byste se v nich vyznat. Už dávno se totiž na trhu nenachází jenom jeden typ džínů, který nosí všichni. Dnes těch typů existuje nespočetně mnoho.  

Pokud zamíříte do obchodu na lov džínů, budete až překvapeni množstvím džínů, které potkáte na pultech obchodů. Najednou před vámi bude nespočetně typů džínů, proto se v nich naučte vyznat dříve, než vkročíte do obchodního domu.  

Skinny džíny 

Setkat se můžete s takzvanými skinny džíny, což jsou džíny, které obepínají postavu a opticky zužují nohy. Většinou jsou elastické a také upnuté. Zásadně sluší štíhlejším ženám, které se nemají, za co stydět, a jejichž nohy jsou bez chyby. Pozor by si měly dát ženy, které nemají nohy zrovna dokonalé, jelikož skinny džíny nedokonalosti jenom zvýrazní.  

Existují zároveň takzvané zkrácené skinny džíny, které jsou stejné jako klasické skinny džíny, jen mají zkrácenou délku. Vhodné jsou hlavně pro vysoké ženy, ženám s menší postavou nemusí zrovna lichotit.  

Cigaretové džíny 

Také se můžete setkat s cigaretovými džíny. Jedná se o džíny, které jsou velice pohodlné, a to hlavně díky svému pohodlnému, volnému střihu. Mají také nízký sed, tudíž i proto jsou velice pohodlné. Dohromady jdou hlavně s elegantními kousky, ale také vypadají krásně se sportovními prvky.  

Mrkváče, zvonáče 

Zmiňme si také trochu retro kousek, který nazýváme zvonáče či také mrkváče. Jedná se o džíny s vyšším pasem, které mají rozšiřující se nohavice. I když se jedná o méně oblíbený retro kousek, tento typ džínů sedí každé postavě a je poměrně pohodlný.