Víte, kam vyrazit surfovat? Přinášíme seznam těch nejlepších míst

Surfování je dnes velmi atraktivní adrenalinový sport, který zkouší každý, kdo jede na dovolenou k moři. Dnes jsou instruktoři finančně dostupní, a tak si na surf může stoupnout i běžný smrtelník během své dovolené, nikoli jen milionáři mající na účtu několikamístné sumy. Pokud se chcete letos vydat na dovolenou, kde zažijete to pravé surfování, máme pro vás několik tipů na místa, kde zažijete rozhodně to nejlepší surfování na světě.  

Říká se, že když chytí svou úplně první vlnu, tak ho to ihned pohltí a naprosto se zamiluje. Surfování je navíc velmi atraktivní, proto se ho rozhodně nebojte zkusit. V případě, že však nevíte, kde zažijete fantastické surfování, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit.  

Vyrazte na Hawaii 

I když je Hawaii trochu mimo finanční možnosti mnoha z nás, je to místo, kde zažijete rozhodně to nejlepší surfování na světě. Pokud si chcete vychutnat přírodní krásy, doporučujeme zamířit konkrétně na Hanalei, Kauai. Hanalei je město, které najdete na severu Kauai a které je hodnoceno jako nejkrásnější místo v celém havajském řetězci. Právě zde zažijete to nejlepší surfování, ovšem buďte i velmi opatrní, jelikož ne všechny vlny jsou vhodné pro všechny návštěvníky. Ideální návštěva by se měla zakomponovat do období mezi říjnem a březnem.  

A co Maroko? 

Pokud se na Hawaii necítíte, vyjeďte si do Maroka, konkrétně do Taghazoutu, což je místo ideální pro všechny dobrodruhy světa. Je zde doslova surfovací oáza, jež se nachází uprostřed dlouhého a někdy až drsného pobřeží. Pro začátečníky jsou ideální pláže, jako je Panoramas nebo třeba pláž Crocodiles. Můžete sem zavítat kdykoli během roku.  

Zasurfujte si v Irsku 

Kromě Maroka a Hawaie si skvěle zasurfujete i v Irsku, konkrétně v Bundoranu, což je ideální místo pro ty, kteří milují studenou vodu. Irsko je velmi známé mezi surfaři, jezdí sem s velkou oblibou. I když je zde voda studená, ohřát se můžete skvělým nápojem ve zdejších hospodách.