Jaké auto vychytávky oceníte při cestě na dovolenou?

I když existuje možnost jet na dovolenou vlakem nebo letět letadlem, drtivá většina lidí volí trochu jinou možnost, a sice jet osobním automobilem. Tuto možnost volí buď rodiny s dětmi, které se bojí, že by jejich děti nezvládly cestu letadlem, nebo parta přátel, která si chce vyjet na takzvaný road trip, jenž je obvykle plný překvapení a báječných zážitků. Pokud jste se rozhodli vycestovat a chcete jet na dovolenou autem, doporučujeme několik auto vychytávek, která vám cestu jednoznačně zpříjemní.

Jelikož cestování umí být značně nepříjemné, přinášíme několik auto tipů, rad a vychytávek, které se vám při cestě na dovolenou mohou jednoznačně hodit.

Vlhčené ubrousky jako nejlepší přítel

Abyste nemuseli zastavovat na každém odpočívadle, je dobré mít u sebe vlhčené ubrousky, které jsou pomocníkem za všech okolností. Ať už se ušpiníte vy nebo vaše ratolest či se ušpiní cokoli jiného, nebudete muset vytahovat láhev s vodou a nemotorně vše utírat s pomocí klasického suchého ubrousku, který se jen rozdrolí při utírání. Raději zvolte vlhčené ubrousky, které dáte třeba do kabelky. Nebo je klidně nacpěte do kelímku s víčkem, který dáte do stojanu na kávu – i to je praktické a nebere to místo.

Kam s odpadem?

Většinou se stává, že se během dlouhé cesty nahromadí odpad. S tím však můžete zatočit, a to tak, že si do auta vezmete třeba krabičku od svačiny, do které všechny odpadky budete dávat. A aby vám zbytečně nezavazela, dejte si ji třeba pod sedadlo nebo si na ni položte tablet, který je pro vás jakýmsi autokinem.

Mince do dózy od žvýkaček

Mince se při cestování autem hodí, potřebujete je například při zastávkách na toalety, které jsou placené. Aby vám však nepřekážely a zároveň aby vám nechyběly, mějte je v dóze od žvýkaček, kam se mince snadno vejdou. Takovou dózu snadno schováte a mince budete mít neustále u sebe.