Věděli jste, že jste mohli přespat v pyramidě Louvru?

Kolem Francie se v současné době točí nejedno médium. Nedávný požár v katedrále Notre Dame způsobil celosvětový šok, ze kterého se řada lidí stále nevzpamatovala. Pojďme se však na Francii podívat trochu z jiného soudku. Podívejme se na oblíbené muzeum Louvre, které známe hlavně díky obrazu Mony Lisy, který zná taktéž celý svět. Muzeum Louvre je zastávkou každého turisty, který navštíví Francii. Ovšem většinou se do tohoto muzea podívá jen během dne. V noci muzeum nezná jen tak někdo, přesto se říká, že právě po setmění začíná ta pravá prohlídka muzea, právě v noci se dějí v muzeu věci. O tom se ostatně přesvědčili nejen manželé Obamovi, ale také výherci nedávné soutěže, kteří navíc mohli přespat v samotné pyramidě Louvru.  

V nedávné době totiž ikonická prosklená pyramida oslavila své kulaté výročí. Prosklená pyramida totiž stojí před pařížským muzeem už dlouhých třicet let. Při této příležitosti se spojilo muzeum Louvre s firmou AirBnb, která se zaměřuje na pronajímání bytů, domů a interiérů. Tato spolupráce přinesla dvěma turistům nezapomenutelnou noc, a to opravdu uvnitř dvacetimetrového jehlanu.  

Nezapomenutelná noc 

Součástí nezapomenutelné noci byla mimo jiné soukromá prohlídka muzea, kterou opravdu v minulosti zažili třeba manželé Obamovi, poté následoval odpočinek v improvizovaném obývacím pokoji, který byl umístěn přímo před Monu Lisu. Výherci tak mohli víno popíjet z první řady dívající se na unikátní a celosvětově známý obraz od da Vinciho 

Při večeři hostům dělala společnost kráska Venuše Milétská a po večeři je čekal soukromý koncert odehrávající se v komnatách císaře Napoleona III.  

Příště to můžete být právě vy 

Soutěž se sice konala v polovině dubna, kdy vítězem se stal ten, kdo nejoriginálněji zodpověděl otázku, proč by s ním měla večeřet právě Mona Lisa, ale to neznamená, že se nic takového nebude v budoucnu opakovat. Tato spolupráce se stala tak populární, že se plánují v budoucnu další podobné akce a soutěže. Nepropásněte ji a zažijte něco, co se nepoštěstí jen tak někomu.