Pět míst, které stojí za to navštívit ve Švýcarsku

Švýcarsko je známé především díky Ženevě, kde se pravidelně koná přehlídka nejnovějších automobilů. Kromě toho se sem jezdí i do Curychu nebo do Luzernu. Oblíbený je i Svatý Mořic, kam se jezdí především v době zimních dovolených. Švýcarsko je však plné i dalších krásných míst, o nichž se tak často nemluví, protože je nenavštěvují davy turistů. Možná proto jsou tato místa tak atraktivní, protože se zde nemačkáte v davu, ale můžete si užít jejich krásu a poselství, které mají předávat návštěvníkům. Pojďme se společně podívat na pět míst, která ve Švýcarsku stojí za navštívení.

1) Scuol

Pokud vás lákají malebná městečka zářící vším obdivuhodným, zamiřte do švýcarského městečka Scuol, které je známé především díky svým starobylým domům. Městečko navštivte ideálně během jara či léta, zdejší noci jsou velice romantické a příjemné. Nachází se zde termální lázně s neuvěřitelnými jedenácti prameny.

2) Engadin

Už nyní přemýšlíte, jak pojedete na zimní dovolenou? Svatého Mořice jistě znáte, dejte raději přednost krásnému místu zvaný Engadin, který je jedinečný svými úzkými hřebeny a vznešenými vrcholy.

3) Samnaun

Jak jsme zmínili, ve Švýcarsku najdete jedno krásné místo vedle druhého. Doporučujeme zamířit i do horské vesnice zvané Samnaun. Sem se lidé sjíždí na nákupy, protože právě zde ušetříte nejen na alkoholu, ale i na benzinu nebo na kosmetice, což ocení především ženy. Jestli se zde ubytujete, lanovky zde budete mít zdarma stejně jako kolo či vstup do muzeí a výlet s horskými průvodci.

4) Kambly

Milujete sušenky? Pak zamiřte do Kambly, což je krásné údolí známé především díky zdejší výrobě sýrů. Kromě nich se zde však vyrábí i tradiční švýcarské sušenky.

5) Niesen

Místo Niesen je známé zejména díky svým velice starým lanovkám, jejichž věk se odhaduje na sto let, ale také zde najdete nejdelší schodiště na světě.