Uvažujete o dovolené na Roatanu? Přinášíme pár informací

Doba dovolených se nezadržitelně blíží. Jestliže se už i vy těšíte na dovolenou, možná přemýšlíte, kam se letos vydáte. V úvahu připadají v současné době velice populární destinace, k nimž se řadí například Afrika nebo Bali či Dubaj. Pokud však chcete dovolenou, na které byste mohli jenom odpočívat a nic nedělat, zvažte dovolenou v Karibiku. Přece jenom Karibik má mnoho krásných míst, která je třeba navštívit. My vřele doporučujeme třeba ostrov Roatan, protože ten je svou krásou proslulý. Proč letos jet na dovolenou právě na ostrov Roatan?

Samozřejmě Roatan není jediným ostrovem v Karibiku, který stojí za navštívení. Velice často se jezdí na ostrov Svatý Martin, který najdete ve východní části Karibského moře. Leží necelých tři sta kilometrů od Portorika a je jedním z nejnavštěvovanějších karibských ostrovů. Taky se hojně navštěvuje karibský ostrov Barbuda, který je součástí Závětrných ostrovů v Karibiku.

Ať už jsou však tyto ostrovy jakkoliv lákavé, přesto byste se měli rozhodnout pro dovolenou na ostrově Roatan. Přinášíme vám pár informací o tom, jak to tady chodí, na jaké počasí se můžete těšit či kolik stojí letenky na tento ostrov.

Jaké počasí je v Karibiku na Roatanu?

Lidé se většinou rozhodují podle počasí. Přece jenom nechtějí strávit dovolenou v místě, kde neustále prší. Raději volí slunné místo, které jim dovolí nejen neustálé opalování se, ale taky budou moct prozkoumávat zdejší okolí. Co se týče počasí na Roatanu – ideální dobou pobytu je únor až červen. Právě v této době se teploty pohybují okolo 27 – 29 stupňů Celsia, což je naprosto ideální. Co se týče letních horkých měsíců, teploty jsou vyšší než třicet stupňů.

Kolik stojí letenky na Roatan?

Hlavní roli v rozhodování se, jestli se na ostrov Roatan vydáte či nikoliv, hrají i letenky. Otázkou tedy je, kolik stojí letenky na Roatan? Pokud budete letenky hledat na levných portálech, můžete je najít už od čtrnácti či šestnácti tisíc korun.

Kde najdu českou vesnici Roatan?

Na ostrově Roatan v Karibiku se nachází česká vesnice. Ta skutečně láká mnoho českých turistů, ovšem málokdo ví, kde se vlastně tato česká vesnice na Roatanu nachází a co vlastně znamená.

Jedná se vlastně o česko-slovenský projekt – česká vesnice je sdružení vlastníků domů a bungalovů na ostrově Roatan na břehu Karibského moře. Jedná se o soukromé území v majetku českých a slovenských občanů, které vzniklo hlavně za záměrem vybudovat osadu v prostředí krásného karibského ostrova, kam jezdí čím dál více českých a slovenských turistů.

Česká vesnice tedy umožňuje všem českým i slovenským turistům navštívení tohoto kousku ráje. Není to typický turistický resort, není zde typický personál. Je to čistě možnost ubytování se u Čechů či Slováků.

Kromě toho i vy zde můžete vlastnit svou nemovitost. O nemovitosti v Karibiku je stále velký zájem. Jak jsme zmínili, jezdí sem čím dál více českých i slovenských turistů. Jestliže byste tedy zvažovali koupit nemovitost na ostrově Roatan, se vším vám pomůžou manželé Musilovi a jejich projekt www.realityroatan.cz.