Nepřeplácejte letecké společnosti a kupujte letenky výhodně!

letecké společnosti

Léto sice pomalu končí, doba dovolených je ale stále v plném proudu. Nejčastějším a stále oblíbenějším způsobem přepravy je létání. Kupte letenky výhodně a za ušetřené peníze si na dovolené dopřejte trochu luxusu.

Kupte letenky výhodně!

Cena letenky závisí na mnoha faktorech. Nejde jen o to, kam letíte a kdy. Vyplatí se znát pár fíglů, díky nimž ušetříte.

Na termínu záleží

I když neplánujete dovolenou přímo v té nejsilnější době, tedy o prázdninách, je termín dovolené hodně důležitý. Ceny se zvyšují totiž i o státních svátcích nebo v době konání velkých kulturních akcí.

Kdo chce strávit vánoční svátky nebo Nový rok v jiné destinaci, musí počítat s pěknou sumičkou za letenky navíc.

Letenky kupujte včas

Nečekejte na poslední chvíli. Na slevy jsme odborníci, ale čekat s koupí letenky na poslední chvíli se nemusí vyplatit. Lepší je koupit letenky předem, klidně i půl roku před odletem. U některých zemí, jako třeba Thajsko a Vietnam, je kupte dopředu alespoň rok.

Den odletu hraje velkou roli

Aerolinky nejsou hloupé a dokáží si pohlídat, kdy létá nejvíc lidí a důvod jejich cesty. Nejvyšší zisk jsou pro ně totiž ti, kdo létají obchodně.

Pokud je to aspoň trochu možné, buďte flexibilní a termín odletu naplánujte na úterý, středu nebo sobotu. V tyto dny jsou letenky o něco levnější.

letecké společnosti

Ujasněte si, jaké služby chcete využít

Poletíte jen s kabinovým zavazadlem, nebo s sebou potřebujete ještě další zavazadlo? Odbavené zavazadlo totiž není automatickou součástí každé letenky. A ten, kdo se dokáže sbalit jen do příručního zavazadla, ten samozřejmě ušetří.

Náš tip: U nízkonákladových společností je většinou nutné za odbavené zavazadlo platit extra. Pokud je to možné, plaťte ho předem přes internet. Na letišti už to bývá dražší.

Čtěte také: Jak se sbalit na cestu letadlem?

Vezměte si na pomoc vyhledávač letenek

Stačí zadat cílovou destinaci, termín a pak už si jen vyberete tu nejvýhodnější letenku. Ty jsou zde dostupné po celý den a pro každého. Některé srovnávače vám umožní i zřízení cestovního pojištění, zajistí půjčení automobilu apod.

letecké společnosti

Našli jste tu nej letenku? Hned ji rezervujte a zaplaťte!

Když máte štěstí a najdete letenku přesně dle vašeho gusta, pak na nic nečekejte a rezervujte ji. Také ji co nejdřív zaplaťte. Jinak se může stát, že o ni přijdete. Cena u rezervované letenky je platná max.24-48 hodin, pak může být klidně navýšena.