Investiční skupina DRFG rozšiřuje své portfolio

Majoritní akcionář investiční skupiny DRFG David Rusňák vyrostl na Jižní Moravě ve vesničce Labuty nedaleko Kyjova. Absolvoval střední ekonomickou školu v Hodoníně a tam také později vystudoval jazykovou školu. Podnikat začal v roce 2003, kdy nastoupil do brněnské dopravní firmy DH a spol. Svojí vlastní společnost Compass DKD Czech poskytující mezinárodní přepravu zboží ale v roce 2009 prodal a získané finance investoval do byznysu se stavební chemií, do poradenství k evropským dotacím, do softwarového vývoje, ale také řady dalších odvětví.

Své podnikatelské aktivity v roce 2011 zastřešil založením investiční skupiny DRFG, která se od té dobý zaměřuje výhradně na tři klíčové segmenty. Stěžejní činností jsou investice do nemovitostí, telekomunikací a finančního sektoru. A skupině se doposud velmi dařilo, loni konsolidovaná aktiva přesáhla 7 miliard korun a výnosy atakovaly hranici 4 miliard korun.

Investice, dluhopisy, fondy, DRFG ale také pomáhá

DRFG se nevěnuje veškerý čas pouze své investiční činnosti, od svého vzniku podporuje také řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Tuto činnost v roce 2016 přebrala nově založená nadace. Ta podporuje a zaštiťuje řadu dobročinných projektů, jako je například multižánrový festival Meeting Brno, nebo projekt finanční gramotnosti do škol a pomoc mladým lidem z dětských domovů nebo pěstounské péče po odchodu do běžného života.

V roce 2019 pokračuje podpora hokejové Komety Brno a spolupráce s brněnským klubem se dokonce ještě rozšířila o generální partnerství se značkou podílových fondů CZECH FUND. Ta je letos zároveň hlavním partnerem tenistky Karolíny Plíškové, podpořila ale také hudební festival JazzFestBrno nebo také největší přehlídku filmů ve střední Evropě – Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.