Elektromobily jsou skvělá věc, ale nemají se kde dobíjet

Svět automobilů také neustále přináší řadu novinek, kterých si opravdu nejde nevšimnout. Nejdříve vyplynulo na povrch zjištění, že se v poslední době zvýšil prodej automobilů v Evropě. Nejvíce se auta začala prodávat hlavně ve Španělsku a Itálii a daří se hlavně automobilkám značek Volkswagen a Škoda. Je ale nutné podotknout, že v Česku se prodej relativně zastavil – tedy ten prodej, který je spojen s prodejem automobilů nových. Pro Čechy jsou totiž mnohem atraktivnější takové vozy, které jsou ojeté a které oslavily své první kulatiny. Jen aby však tato vlastnost šetřit tam, kde se šetřit zrovna nemá, nebyla na škodu.

Nicméně mnohé automobilky se v poslední době nechaly slyšet, že se chystají obrovsky investovat do elektromobilů. Je to však vážně smělý krok, který jim vůbec nemusí vyjít. Je tu totiž jeden problém, který si automobilky neuvědomují, a sice to, že nejsou akumulátory. Můžou si tedy začít vyrábět jen a pouze auta na elektrický pohon, bohužel však ti, kteří si je koupí, budou mít problém, protože si je nebudou mít, kde nabít. Proto je jen otázka času, kdy tento velký plán skvělé investice do ještě skvělejších vozů naprosto ztroskotá a to na jedné jediné banalitě.

Výroba se odvíjí od počtu nových akumulátorů

Některé automobilky si jsou však vědomy toho, že akumulátorů aktuálně není. Například automobilka značky Volkswagen se nechala slyšet,  že pokud se do roku 2025 nepostaví zhruba dalších čtyřicet továren na akumulátory, pak budou akumulátory opravdu nedostatkovým zbožím, jež bude komplikovat život každý den každého z nás. Pokud totiž Volkswagen vyrobí tolik, kolik vyrobit plánuje, pak aktuální počty akumulátorů bude opravdu málo. Je třeba tedy zahájit stavbu nových dobíjecích zařízení, jinak elektromobily zůstanou buď na trhu a nikdo je nekoupí, nebo si je někdo koupí, ale nebude používat, protože je nebude mít, kde dobít.