Rada, díky které postíháte vše, co potřebujete

Znají to nejen podnikatelé, ale také všichni ostatní. Každý den chceme postíhat nějaké věci, které však bohužel nestiháme tak, jak jsme si představovali. Většinou si dáme několik úkolů, ale nejste schopni je splnit tak rychle, jak jste očekávali. Rozptyluje vás šíleně moc věcí. Jednou si říkáte, že jste unavení, a tak jdete spát. Jindy zvažujete, že začnete uklízet, protože i uklízení je mnohem zábavnější než to, co musíte stihnout. Mnohdy je vaším rozptylovacím faktorem hlavně televize, která tak nečině sedí na polici a čeká, až ji zapnete.  Jindy dostanete hlad, tak proč najednou neuvařit něco dobrého, co by však bylo opravdu na dlouho, abychom nepostíhali to, co máme?

U zaměstnanců se to bere – jsou unavení z práce, chtějí si chvilku odpočinout, ale pokud podnikáte, bohužel se musíte smířit s tím, že jeden den, kdy nesplníte denní cíle, vás oddálí o den od vašeho vysněného cíle. Je to zkrátka řetězová reakce, která se táhne pěkně dlouho, tím si můžete být jisti. Vy se však musíte zaměřit na to, aby váš podnik prosperoval, proto se musíte překonat a někdy přicházet s oběťmi. Jinak se totiž zadrhnete na jednom místě a bude špatně.

Skoncujte s prokrastinací!

Jediná rada na tuto lenivost či na toto odkládání povinností, která by nám mohla pomoct dělat věci produktivněji a lépe, je rozhodně skoncování s prokrastinací. Prokrastinace je chorobné odkládání povinností a právě ona sedí za tím naším neúspěchem a za tou naší lenivostí, díky které bohužel neplníme to, co bychom plnit měli. Skoncovat s ní ale není těžké. Pomůže nám k tomu TO-DO list, který si však musíme přinutit plnit. Je to tedy jen v nás a v našem myšlení – pokud se rozhodneme to dnes udělat, musíme udělat naprosto všechno, co pro to udělat jde.

Pro boj s prokrastinací vám rozhodně pomůže kniha „Konec prokrastinace“ od Petra Ludwiga. Obsahuje přesné seznámení s tímto pojmem a také návod a rady, jak s ní skoncovat.