Napadení v Londýně sem čím dál více hromadí

V poslední době se z oblíbeného cestování stává opravdu nebezpečná záležitost, která se bohužel asi v blízké době úplně nespraví. Lidé se bojí vystrčit nos s domu jenom proto, že si myslí, že jejich riskantní výlet do zahraničí by přivedl jenom to, že by se domů nemuseli vrátit. Jenže přesně tohle se těmi útoky sleduje – zastrašení lidí, aby zůstali doma, aby nevylézali ze svých příbytků a aby nikam nechodili. Pokud bychom se měli ohlížet na míru nebezpečí, pak bychom nemohli vytáhnout paty z domu ani na ulici, protože i tam by se podle nás schovávalo jedno z nejhorších a největších nebezpečí vůbec.

Nicméně cestovat by se rozhodně mělo, i přes to, co se děje, protože izolace není řešení. Je to však vždy jen o štěstí, jestli nás něco potká či nikoliv. Mnoho lidí si neuvědomuje, že se teroristické útoky týkají jenom těch zemí, v nichž sídlí vláda Evropské unie nebo jiní vlivní lidé, kteří mají co do činění s tím, jak to vlastně v tom světě funguje. Doposud nebyl žádný útok tam, kde by snad sídlila vláda nějaké malé zemičky, která nemá jakoukoliv moc na tom, jak se současný svět řídí.

Jedno místo je však nyní nebezpečnější než jiná

Jedno místo je však v současné době opravdu nebezpečné, ale i přes to do něj lidi jezdí rádi a hojně. Doufají, že se zkrátka takovým útokům vyhnou. Přece jenom se jedná o místo, které je bohaté na své památky – najdeme tu neskutečný pohled na Big Ben, vyfotíme se u klasické červené budky nebo u klasického červeného dvojitého autobusu. Lidé sem jezdí i za unikátními studii Harryho Pottera. Ano, je to Londýn, kde se aktuálně útoky konají co měsíc, v poslední době dokonce co týden. Jedná se tedy o jediné místo, kde byste si měli dát pozor a kde přijde na zvažování, zda tam jet či nikoliv. Jednou je tam bomba v metru, jindy střelba, poté žíravina v očích – poslední dobou je tam toho opravdu víc, než bychom očekávali.