Typy kalhot. Vyznejte se v tom, co se nyní nosí

Při procházení obchodů v touze něco si zakoupit je až nestačíme divit, co všechno se za poslední měsíce dostalo na pulty. Vezměme si pouze svět kalhot – kromě klasických džínů zde máme dalších deset různých druhů či typů kallhot, které ani neumíme pojmenovat. Abyste se však vyznali v tom, co se nyní nosí, pojďme si jednotlivé typy kalhot představit.  

Paperbag jsou s vyšším pasem a na zavázání 

Co si ženy v posledních měsících opravdu oblíbili jsou takzvané paperbag – dámské kalhoty, které se pyšní vyšším pasem a jsou na zavázání. Okraj kalhot zpravidla malinko vyčuhuje nad páskem. Kalhoty bývají volného, rovného střihu, mírně se mohou zužovat u kotníků. Jedná se o kousek, který mohou s klidným svědomím nosit ženy s úzkým pasem, jež se navíc pyšní i krásnýma, dlouhýma nohama.  

Cullotes nejen na léto 

V letních dnech (a nejen v letních) si dámy oblíbily takzvané cullotes. Jedná se o typ kalhot, které jsou se širokými nohavicemi a které sahají většinou do půli lýtek. Někdy svým střihem mohou až nápadně připomínat takzvanou midi sukni.  

Nosí se jak s otevřenými sandálky, tak s lodičkami i s vysokými kozačkami, čímž se efekt sukně ještě více umocňuje.  

Chinos pro dámy milující eleganci 

Pokud nevíte, co si vzít na pohovor nebo čím oslnit svého nadřízeného na schůzce, pak byste měli sáhnout po chinos kalhotách. Jsou vyráběny většinou z bavlny nebo ze směsi bavlny a pár umělých materiálů dodávajícím kalhotám elasticitu. Jedná se o tradiční business model, který má přední i zadní kapsy, jež nejsou našívané, ale vnitřní.  

Joggers pro maximální pohodlí 

Jelikož jsme se za poslední rok naučili nosit především pohodlnost, většina ženám učarovaly takzvané joggers kalhoty. Jedná se o model nápadně se podobající teplákům, ale o tepláky se nejedná. Mají v pase šňůrku, u kotníků bývají většinou stažené.