Vybíráme sukně podle postavy. Která vám bude slušet nejvíce?

Když slunce začne vystrkovat své paprsky, začneme odhazovat typické zimní kousky typu kabátů nebo zateplených koženkových kalhot. Dáváme naopak přednost sukním a šatům, což jsou nestárnoucí modely, které mají v šatníku žen své místo. Pokud jste zjistili, že příliš sukní ve své sbírce nemáte, je načase si najít nové modely. A poradí vám nejvíce vaše postava. Jaké sukně vám tedy dle vašich proporcí budou sedět nejvíce? 

Pouzdrové sukně sedí ženám s postavou přesýpacích hodin 

Pokud bychom měli najít sukni, která je naprostou klasikou, zmíníme pouzdrové sukně. V posledních letech jsou velmi oblíbené a dalo by se říct, že se jedná o trend, který z módy nevychází. Jestliže máte postavu, která se označuje za dokonalou, pouzdrové sukně jsou trefou do černého.  

Jen tedy hledejte takové alternativy, které nebudou příliš obepínat stehna. Mohlo by dojít k nehezkému efektu, a sice k přidání objemu v dolních partiích.  

Áčkové sukně pro ženy s postavou hrušky 

Potřebujete zamaskovat objemnější zadeček nebo větší stehna? Nemusíte se sukní obávat, sukně můžete nosit také. Jen si vyberte z takových střihů, které vám budou lichotit. Ženy s postavou typu hrušky by měly sáhnout po áčkové sukni a klást tak důraz na zvýraznění štíhlosti pasu.  

Nemusíte však sahat automaticky po jednobarevné alternativě. Můžete se pustit ze řetězů a sáhnout po vzorech, a to například po proužcích nebo květinách. 

Plisované sukně nejsou pro každého 

Velkým hitem posledních let jsou takzvané plisované sukně, které však nejsou pro každého. Jelikož jsou většinou splývavé a do střihu „A” mají velmi daleko, nehodí se ani pro postavy typu hruška, ani pro ženy, které jsou majitelkami postavy ve tvaru jablka. Spíše se jedná o ideální variantu pro přesýpací hodiny, případně pro chlapecké postavy, které pas zvýrazní tím, že košili nebo tričko vykasají.  

Dalo by se říct, že stylové plisované sukně se řídí podobnými pravidly jako zmiňované pouzdrovky. I když jsou volnějšího charakteru, střihově jsou velmi podobné.