Módní triky pro ženy s krátkýma nohama

Na ulici se běžně potkáváme s ženami hezky vysokými, které mohou nosit prakticky všechno, co jim přijde pod ruku. Mohou si dovolit zkombinovat zvonové kalhoty a tenisky, stejně tak se nemusí bát sukní nejrůznějších délek. Vedle nich jsou ženy s postavou menší, které si nemohou dovolit vzít na sebe všechno, aby nedošlo k ještě viditelnějšímu „zkrácení” jejich postavy. Pokud nepatříte mezi dlouhonožky, prozradíme vám několik módních triků, které figuru naopak dokážou opticky prodloužit. 

Krátké nohy nejsou ničím, za co byste se měli stydět 

Ano, dlouhé nohy jsou výhrou v loterii, ale nikde se nepíše, že ty krátké stojí za starou belu. Rozhodně nemají být důvodem, proč byste se styděli. I krátké nohy mohou být krásné, nebojte se je ukazovat, nebo se je snažit opticky prodloužit.  

Módní stylisté se shodují na jednom – stačí vsadit na triky, které s postavou umí udělat divy. A stejně tak se musíte vyhnout několika věcem, které naopak figuře jako takové škodí.  

Dlouhé sukně jsou tabu 

Při výběru oblečení se dívejte na střihy. Ty totiž prozradí nejvíce. Dlouhé sukně jsou pro většinu malých žen doslova tabu. Ale samozřejmě záleží na jejím střihu nebo položení pasu. A samozřejmě také na tom, jaké boty k dlouhé sukni žena zvolí. Měla by automaticky sahat po podpatcích, které umí s nohama udělat doslova zázraky. 

Vysoké podpatky ke každému outfitu 

Podpatky jako takové by se v ideálním případě měly volit prakticky ke každému outfitu. Ať už máte dlouhou sukni, delší kalhoty, nebo šaty, které jste už nějaký ten pátek nevytáhla ze skříně. Podpatky však nemusí nutně znamenat jehly. Mohou to být platformy, jež mají podobný efekt. 

Co dalšího hraje ve váš prospěch? 

Kromě zmiňovaného zakomponujte do svého šatníku také svislé linie, úzké kalhoty ideálně ke kotníkům, punčochy, které budou sladěné s botami, nebo oblečení v jednom jediném barevném tónu.