4 tipy, jak vybrat poštovní schránku

Vidíte, že prostor před vaším domem by potřeboval jistou obnovu? Začněte od toho nejdrobnějšího. Víte, jak vybrat poštovní schránku? Podívejte se na užitečné tipy.

Dobře přístupná

Základní požadavek pro poštovní schránky je jejich přístupnost. Poštovní doručovatel jistě není povinen vydávat se za plot, odkud je navíc slyšet hlasitý štěkot psa. Poštovní schránka by vždy měla být dobře přístupná – a to jak pro vás, tak i pro poštovního doručovatele. Vybírejte ideálně místo, které je dobře viditelné. Nerezové schránky odolají i povětrnostním podmínkám, takže si je můžete umístit třeba na plot. 

Design, který ladí

Poštovní schránky by vždy měly ladit s celkovým pojetím budovy. Barevně schránku slaďte s fasádní barvou vašeho obydlí, nebo také s venkovní barvou oken. Vždy by mělo být čeho se chytit. Milujete výstřednost? V tomto případě asi nebude těžké hádat, že se pustíte vlastní a originální cestou. Poštovní schránka se tak stane skutečným uměleckým dílem a svým ztvárněním vám udělá radost pokaždé, když půjdete pro poštu. 

Velikost schránky

Jste zvyklí v rámci svých aktivit přijímat velké objemy pošty v pravidelných intervalech? Chodí vám domů tištěné noviny a magazíny? Nezapomeňte, že aby byly všechny listovní zásilky v bezpečí před nepřízní počasí, měly by se vám do schránky vejít. Proto raději vždy volte větší rozměry, se kterými máte jistotu, že nic nevypadne nebo nezmokne. 

Materiál schránky

Bude vaše schránka umístěna v bezpečí pod střechou, nebo se stane součástí plotu, který je neustále vystaven povětrnostním vlivům? Podle umístění vaší schránky zvolte vhodný materiál, ze kterého bude vyrobena. Nerezový materiál, stejně jako pozinkovaná ocel, vydrží skutečně velké výkyvy počasí. 

Už víte, jakou poštovní schránku budete potřebovat? Bude vám barevně ladit s domem, nebo se naopak stane jedinečným solitérem?