Jak se změní přídavky na děti v roce 2018?

Na rok 2018 jsme se jistě těšili. Je to opět možnost, jak začít svůj život úplně jinak, je to možnost, jak můžeme den co den trávit jinak než doposud. Kromě toho se tento rok nese ve znamení mnoha novinek – nejen, že se zanedlouho bude volit náš prezident, ale taky nám tento rok přinese jisté změny ve finanční oblasti. Zavede se otcovská, bude větší nemocenské, dlouhodobé ošetřovné, dojde ke změnám u rodičovských příspěvků a taky se nám zvýší přídavky na děti, což nejvíce zajímá hlavně početné rodiny.

K navýšení přídavku na děti došlo už 1. ledna 2018. Zvýšila se hranice příjmu potřebná na nárok na přídavek na dítě, ovšem zvýšila se i částka, kterou budou rodiče dostávat.

Změny nastanou i u vícerčat

Nadšeni budou hlavně ti rodiče, kteří se mohou pyšnit tím, že v jejich rodině jsou vícerčata. Právě zde se totiž zvyšuje celková částka rodičovského příspěvku. Doposud jsme dostávali příspěvek v podobě 220 tisíc korun, nyní se tato částka zvýší na 330 tisíc korun. Samozřejmě je nutné o vyšší rodičovský příspěvek zažádat, nikdo ho nedá automaticky. V nové žádosti je nutné uvést hlavně společně narozené děti.

Na přídavky si sáhne více rodin, dojde ke zvýšení daňových slev na první dítě

Pozitivní je taky to, že dojde ke zvýšení hranice příjmu potřebné pro nárok na přídavek na dítě. Dojde ke zvýšení z 2,4 na 2,7násobek životního minima. Díky tomu tak na tuto dávku, na tento příspěvek dosáhne více rodin.

Co se týče konkrétního zvýšení přídavků na dítě – dojde ke zvýšení o tři sta korun na dítě u pracujících rodičů. Dle věku dítěte se tak bude jednat o přídavky v podobě osmi set, devíti set či tisícikoruny měsíčně na dítě dle jeho věku.

Dojde taky ke zvýšení slev na první dítě. Měsíčně dojde ke zvýšení o sto padesát korun, tudíž se bude jednat o patnáct tisíc korun za rok, což je daňová sleva na první dítě.