Půjčky jsou proti minulosti tak snadné… ale velký pozor na ně!

V minulosti jste museli na pobočku banky, když jste si chtěli půjčit peníze. Zde jste museli absolvovat kolečko prověřování vaší platební morálky, přinést s sebou minimálně dva doklady, výpis z účtu, nějaké kontaktní doklady (faktury za telefon a podobně). Teprve pak jste měli šanci úvěr získat – ovšem za předpokladu, že vykazujete dobrou platební morálku.

Je to tak jednoduché

Dnes pro sjednání půjčky stačí, když disponujete funkčním počítačem s připojením na internet. V takovém případě si půjčku můžete sjednat online přímo ve svém bytě. Prohledá internet a porovná si jednotlivé poskytovatele. Postup při sjednávání půjčky online přitom není nijak složitý. Spočívá v tom, že vyplníte krátký základní formulář na dané internetové stránce. Uvedete svoje základní osobní údaje jako jméno a příjmení, adresu bydliště, telefon, e-mailovou adresu, číslo občanského průkazu, datum narození či rodné číslo. Připojíte samozřejmě částku, o kterou žádáte.

Vyplnění formuláře trvá chvilku

Nepotřebujete obstarávat žádná další potvrzení o příjmech. Jediným dokladem, který potřebuje je občanský průkaz. Samozřejmě je třeba také uvést číslo účtu, na který má poskytovatel půjčku zaslat. Existují ovšem i formy půjček, kdy můžete peníze dostat v hotovosti. Vyplněný formulář odešlete kliknutím a počkáte si na zpětnou reakci věřitele. Naprostá většina těchto půjček je schválena během několika minut a stejně tak rychle můžete i získat peníze. Většina poskytovatelů půjček totiž má účty ve všech velkých bankách, takže se jedná o transakci v rámci jedné banky, které netrvá déle než pár minut. Navzdory tomu, že je půjčování takto snadné, je třeba velké opatrnosti. Především pečlivě prostudujte podmínky v případě nesplácení, jinak se dostanete do pasti.